Gry paragrafowe i komiks

Muszę przyznać że dzisiejszy wpis na blogu Na plasterki zaskoczył mnie. Chyba po raz pierwszy spotkałem się z komiksem, który zawędrował do ...gier paragrafowych. Jednak takie rzeczy moga zdarzać się tylko w ojczyźnie komiksu.
Gamebooki osadzone w świecie komiksów Asteriksa i Obeliksa wydawane około 90 lat, można kupić za 10-20 Euro w internetowym sklepie Amazon.
Oto co pisze Kapral o tych grach:

Tylko że w środku, zamiast komiksu, było mnóstwo tekstu i trochę obrazków. Okazało się, że trafiłem na serię gier paragrafowych "Alea jacta est!", wydaną pod koniec lat 80-tych w kilku językach, m.in. po niemiecku (wszystkie okładki prezentuję tu w wersjach oryginalnych). Gra paragrafowa to coś pomiędzy powieścią a RPG-iem dla jednej osoby, taki papierowy odpowiednik komputerowej przygodówki. W "Alea jacta est!" gracz wciela się w postać młodego Draczniksa, znanego z albumu "Asteriks i Normanowie", by wyruszyć na misję.

Źródło i ilustracja: Na plasterki

Prześlij komentarz

U nas było coś jeszcze lepszego - komiks paragrafowy! Najpierw online, a potem na papierze. Nazywał się "Adoptuj rapera" :)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget