Mapy w RPG Whitemarsh Hall

Whitemarsh Hall był ogromnym majątkiem znajdującym się na powierzchni 300 akrów (1,2 km kwadratowy )w Wyndmoor w Pensylwanii , USA. Posesja była własnością bankowca Edwarda T. Stotesbury'ego i jego żony Evy. [ 1 ] Zaprojektowany przez Horacego Trumbauer, został zbudowany w 1921 roku i rozebrany w 1980 roku.
Liczył sobie 147 pokoi, 45 łazienek oraz salę balowa i gimnastyczną, kino itp.

I tutaj praktycznie mogę zakończyć ten wpis bowiem lokacja z szczegółami i drobiazgowymi mapami opisana jest na stronie poświęconej Whitemarsh Hall. Sporo informacji znaleźć można na Wikipedii i innych miejscach rozrzuconych w Internecie.

Pomysły nasuwają się same - 1921 rok to doskonałe miejsce dla przygód i kampanii osadzonych w realiach opowiadań Howarda Philippa Lovecrafta i gry fabularnej Zew Cthulhu. Czasy nie tak odległe, jak 1980 rok i zrujnowany Whitemarsh Hall to z kolei doskonałe miejsce na klasyczny horror klasy B i sobotnie napieranie młotkiem po głowie zombich. Dużo bieganiny po pokojach, wiele krwi i masa ciał i turlania.

A czyż taka lokacja nie byłaby świetnym Elizjum dla Kainitów w czasach kiedy triumfy święciło AC/DC, Eric Clapton i inni? Zadaniem Lupinów oczywiście byłoby doprowadzenie do upadku siedziby Kainitów.
Wreszcie tak olbrzymia posiadłość to doskonały patent na intrygi dworskie w dowolnym świecie fantasy (oczywiście po drobnych modyfikacjach).

No przecież nie będę Was uczył zombie robić... Otrzymujecie opis lokacji z intrygującą historią, zdjęcia, plany, mapy, bibliografię, notatki prasowe. Na Drive Thru za materiały gorszego sortu się sporo płaci.
Tagi:

Prześlij komentarz

Świetna rzecz. +1 za wyszperanie takiej perełki. Podręcznik do ZC już stoi na półce, teraz wystarczy odpalić drukarkę i można pocinać w te macki.
-Trip-

Cała przyjemność po stronie Cthulhu.

Starsze czy Zewnętrzne?

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget