Już jutro w Fabryce Słów: "Głowobójcy" Tomasza Kołodziejczaka

Jutro w Fabryce Słów ma swoją premierę antologia Głowobójcy Tomasza Kołodziejczaka. Jest to jedyny dostępny na rynku zbiór prezentujący wszystkie krótkie formy literackie autora traktujące o Dominium Solarnym. Tym samym razem z Kolorami sztandarów i Schwytanym w światła Fabryka Słów wydała już kompletne uniwersum.
Wewnątrz znajdzie się również gra paragrafowa pt. Rzeźbiarze pierścieni
W 90 latach, w magazynie Magia i Miecz opublikowano w odcinkach grę fabularną o nazwie Strefa Śmierci osadzoną w realiach tych utworów. Autorem był oczywiście Tomek Kołodziejczak oraz Jacek Brzeziński.
W dniu dzisiejszym grę udostępniono za darmo i jest do pobrania ze strony Esensji.

Dominium Solarne. Triumf ludzkości i jej ostateczne zniewolenie

W istocie Głowobójcy to zmodyfikowana antologia opowiadań Tomasza pt. Wróce do ciebie kacie. Ze zbioru usunięto opowiadania nie związane z Dominium Solarnym. Ostatecznie na zbiór składjąa się:

  • 4 teksty ze zbioru Wrócę do ciebie kacie (Wrócę do ciebie kacie, Głowobójcy, Lotniarz, Nocny koncert)
  • Opowiadanie z antologii 13 kotów (Dotyk pamięci)
  • Opowiadanie z legendarnego miesięcznika Magia i Miecz (Nocni żeńcy) - nigdy nie publikowane książkowo
  • Gra paragrafowa Rzeźbiarze pierścieni

Podsumowując esencja koncepcji świata Kołodziejczaka.

Dziwne kulty, których wyznawcy przemierzają wirtualne rzeczywistości, modyfikują ciała i zaprzedają umysły religiom Obcych ras. Sekty skupiające postludzi łaknących ekstremalnych doznań - dryfujących w martwe peryferia kosmosu, nurkujących w obłoki gazowych olbrzymów i rzeźbiących pierścienie planet. Klany uciekające od wszechobecnej techniki, poszukujące nowych wyznań i nowej mistyki. Tu człowieczeństwo jest miarą technologicznego zatracenia. 


Dominium solarne to pewna marka, jakość koncepcji została potwierdzona nagrodą Zajdla dla "Kolorów sztandarów" i nominacją dla "Schwytanego". To także świat opisany z perspektywy, która skłania do własnych przemyśleń

Tomasz Kołodziejczak - rocznik 1967. Debiutował w 1985 na łamach „Przeglądu Technicznego”.
Autor nowoczesnej SF, social fiction i space opery. Pisał także utwory fantasy, a także fantastykę humorystyczną. Kilkakrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza Zajdla (ostatnio w roku 2006 za opowiadanie „Piękna i graf”), zdobył ją w roku 1996 za powieść „Kolory Sztandarów”. Jest trzykrotnym laureatem Śląkfy, a także wielu innych wyróżnień literackich i komiksowych.
Był redaktorem, publicystą i wydawcą w pismach „Voyager”, „Feniks”, „Magia i Miecz”, oraz w programach „Fantastykon” i „Magazyn Fantastyki Radia Wawa”.
Od 1995 roku pracuje jako redaktor naczelny największej dziecięcej gazety w Polsce - tygodnika „Kaczor Donald”.
W 1999 roku uruchomił w Egmoncie linię komiksową dla dorosłych „Klub Świata Komiksu”, która dominuje na polskim rynku komiksowym.
W czerwcu 2010 r. wyróżniony przez Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
Lubi koszykówkę, interesuje się polityką, astronomią, historią. Żonaty. Dwie córki. Dwa koty.
Prześlij komentarz

Strefe udostepniono w Esensji w grudniu 2010 - data numeru. :) W sieci byla troche wczesniej.

Wiem Marcin. Tylko że strona zniknęła tak szybko jak się pojawiła. Pisałem potem do obu autorów, aby Miłosz mógł ją wrzucić właśnie na serwery Esensji i była ogólnie dostępna.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget