Jak kpić z Czytelników na plus jeden z przytupem

Opcja, którą moi milusińscy zaproponowali jest tak śmieszna, że nie powinienem mieć nic do dodania.
Potwierdza to tylko moją opinię o Cyklu, który się powtarza na tym portalu. Ów Cykl to powracające  co pół roku, lub co rok te same tematy (tym razem przyszła kolej na płatne SMSy). Ja o tymże Cyklu zorientowałem się (chyba)  przy okazji publikacji tekstu Michała Markowskiego pt. Smok rozkrok. Pojawił się on na Jego parterowym para blogu przed ponad dwoma laty. Michał w drugim akapicie napisał takie oto słowa:
Polter od dwóch-trzech lat stoi jak Smok Rozkrok z paragrafówki Dreszcza pomiędzy profesjonalizacją a społecznościówką. W zasadzie trwa i "jakoś to leci". W tym stanie Polter może trwać  bardzo długo pod warunkiem, że będzie duży przepływ kadr i ludzie na odpowiednim poziomie będą się garnęli.

Stagnacja i marazm mają miejsce więc od blisko pięciu lat, jeśli wierzyć temu co pisze ex- Redaktor Działu RPG. Bo o to, czy słowa są po dziś dzień aktualne, spierać się nie można. Jeśli nie czytaliście jeszcze tego tekstu, łatwo znajdziecie go w Google. O ile drzewiej bywały problemy i starano się o nich dyskutować to dziś jest wszystko w najlepszym porządku. Niewygodne dyskusje usuwa się tak łatwo jak użytkowników.
Redaktorzy po dziś dzień nie dopuszczają tej myśli, że coś jest nie tak, że serwis to równia pochyła, żyjąc w wyidealizowanym świecie elfów, ćwierkających ptaszków i lembasów niemodyfikowanych genetycznie.
Do tego próbują tą myślą zaszczepiać pośród młodych ludzi, wmawiając im "innowacyjne reformy serwisu". Ludzi  poniżej dwudziestki oczywiście łatwo omamić takimi wizjami - pryków znacznie trudniej, zwłaszcza takich którzy serwis znają od k5 +1 lat.

Zwróćcie proszę uwagę na to co pisze KaKa i odpowiada mu Altheriol. Wasze teksty publikowane w tamtym miejscu należą w sumie do Wydawcy. Może on postąpić z tymi tekstami jak się mu rzewnie podoba, włącznie z ich usunięciem - jak było to w moim przypadku gdzie skasowano mi całego bloga, na którym to w sumie było trochę tekstów, które dziś chciałbym mieć na twardym dysku.

Po raz kolejny zachęcam: przeczytajcie proszę cokolwiek na temat kapitału społecznego. Od szeregu lat namawiam ludzi do tego, by pracowali na sukces "swojego ja" - nie cudzego portalu. To Wy tworzycie treści i to Wasza zasługa. Nie Redakcji, bo ta jak okazuje się od szeregu lat - nawet korekty profesjonalnej nie posiada. Piszcie na swoich blogach i zarabiajcie sobie z AdTaily, AdSense. Nawet jeśli będzie to tylko 100 PLN rocznie - macie jedną grę za darmo. Piszcie dla polskich Wydawców RPG, nawet jeśli Wasz tekst ukaże się w PDFie, będzie to bardziej chlubne niż publikacja tekstu w serwisie, który żyje fejmami i flejmami.
Piszcie na swoich stronach na swoich zasadach, zamieszczajcie takie teksty i grafiki na jakie macie ochotę na konfigurowalnych blogach, a nie mieniącym się tym mianem.

I tu ponowie swoje pytanie bodajże sprzed wczoraj z G+.  Napiszę o tym gdzie założyć i jak prowadzić bloga RPG i w jaki sposób uzyskać tylu Czytelników ile ma www.gryfabularne.blogspot.com.
O ile chcecie.
Chcecie?

A teraz przejdę do sedna. Przeanalizuję "startup" P+.


Aktywując konto Polter Plus bezpośrednio wspierasz rozwój naszego serwisu, a dodatkowo możesz:
Wyłączyć reklamy emitowane w serwisie - oferuje mi to każda przeglądarka. Za darmo, praktycznie każdy słyszał lub używa AdBlocka itp.

Korzystać z własnej domeny nick.polter.pl - można było korzystać z tego jeszcze dawno temu. Wystarczyło cokolwiek napisać, zrobić, czyli wspomóc serwis swoją pracą. Czy adres xxx.polter.pl był/ jest nobilitujący? Nie sądzę.

Ustawić własną grafikę jako nagłówek swojego bloga i profilu. Posługując się nomenklaturą Redakcji: Boshe! Dżiza! Pozdrówka! Nagłówek bloga? To jakaś kpina? Od samych prapoczątków, kiedy to zetknąłem się z blogami na Onecie nie spotkałem się z szablonem blogów, które nie oferowałby logo. Tu musiałbym wrócić znowuż do roku 2009 i mojego wpisu Restitutio in integrum Polterkum . Kod na którym stoi serwis jest tak przestarzały jak promocyjne mięso na grilla w markecie. I wszystko to sprowadza się do jednego:
Nie da się z Malucha zrobić Ferrari niezależnie od tego jak dobrym mechanikiem dysponujemy i ile mamy kitu.
Zmieniać tło oraz kolory na stronie profilowej oraz blogu & Dostosować działy widoczne na stronie głównej serwisu - te opcje oferuje każda strona startowa. Począwszy od startowy.com, z którym zetknałem się tak dawno temu, że już został zlikwidowany. Personalizację treści zapewniają nam li i wyłącznie RSSy. Osoby które po dziś dzień nie nie używają Czytników RSS mogą zajrzeć do Laboratorium Google (jest taka przyjazna wersja Czytnika) lub zwykłej strony startowej iGoogle.

Pobierać zamieszczane na Polterze artykuły w wersji do druku. Boshe! Dżiza! Ponownie. Dziesiątki wtyczek do każdej przeglądarki i dziesiątki gotowych i darmowych elementów do osadzenia na stronie blogu.

Polecać artykuły zamieszczane w serwisie, tworząc tym samym ich ranking. Polecać to ja mogę wartościowe artykuły, nie teksty "niepełnosprawne". Patrz jeszcze poniżej na podsumowanie kwartalne.

Brać udział w specjalnych konkursach, skierowanych wyłącznie dla posiadaczy konta Polter Plus. Konkursy to ja organiuzje jako jednostka i daję za darmo różne materiały, które udostępniają mi wydawnictwa. Zazwyczaj czynią to bezinteresowanie i kosztuje mnie to tylko i wyłącznie wymianę maili, telefonów i trochę mojej gotówki (na przesyłki).

Dodatkowo każdy użytkownik usługi Polter Plus otrzymuje rabat na zakupy w sklepie Replikator w wysokości 10%. Przykładowy dobry Wydawca GRAmel oferuje mi to raz na miesiąc. Przykładowy dobry sklep Drive Thru RPG również. Także dziękuję. Wolę zakupy u źródła...


Wszystkie osoby wspierające nasz portal, zostaną wyróżnione na specjalnej stronie, a przy ich awatarach zostanie dodana ikona Polter Plus. Innowacja. Niespotykana nigdzie.
Żeby choć Nagrodę Kłentyna dorzucali raz do roku w formie promocji.
5 PLN za SMS jest już uwłaczające dla samych Twórców i wypadałoby powtórzyć za Kominkiem (albo nie powtórze).

Żeby nie być gołosłownym przejrzałem cały kwartał działu, który nas interesuje. Od dziś do końca kwietnia. Recenzje, jednostrzały i nne chały pomijam. Tudzież uproszone przez polskich wydawców wieści z ich stajni.

Co znalazłem godnego uwagi?
Socratic Design - Tekst nie będący zasługą P+, a Pana Skryby
Gry fabularne, Malazańska Księga Poległych i ograne chwyty -Podobnie j.w. tekst, który jest zasługą pisarza Marcina Wełnickiego.
System Progów - nie czytałem nie wnikałem, jednak dla D&D'owców zdaje się być przydatne
Quentin: Z pamiętnika mechanika - no niech będzie, tylko dlatego że nie ma co wybrać, a coś wypadałoby.
Folwark Zwierzęcy - za sam pomysł na nazwę już warto zwrocić uwagę na ten tekst.hah.
Tyle.

Czy te pięć tekstów warte jest płacenia 15 PLN? Nie sądzę. Zwłaszcza że eRSSując blogosferę, czy śledząc Twittery kilku osób lub profile FB, czy na G+ jestem pewien, że otrzymam 5 dobrych tekstów angielskojęzycznych w ciągu jednego dnia. W ciągu tygodnia znajdę pięć takich tekstów polskojęzycznych. Wyszukuję je zazwyczaj za darmo i pojawiają się one u mnie na Twitterze, FB, G+, czy blogu.

Konkludując:
Nie Aktywuj Potter Plus.
Aktywuj się sam.

PS. Ażeby się podszywać pod usługę społecznościową, to trzeba mieć ku temu odpowiednie warunki. Sam plus w logo nie starczy.

Prześlij komentarz

Ja to widzę tak... skoro łapią się takich tandetnych metod wyłudzania gotówki, znaczy się, że nie mają już żadnego innego pomysłu na pozyskiwanie treści i chcą przed ostatecznym upadkiem wyrwać jeszcze trochę grosza na kilka browców. Gwóźdź do trumy.

Analogicznie jak ROL szuka reporterów.

I jeszcze te analogie Portera do GOLa. Podobnie można pisać o relacji Cyklografia vs WotC.

"Czy te pięć tekstów warte jest płacenia 15 PLN? Nie sądzę."

Źle postawione pytanie. Te pięć tekstów miałeś, masz i będziesz miał za darmo. ;)

Pytanie czy własna domena, możliwość personalizacji, rabat i poczucie wspierania fajnego serwisu jest warta tych 30pln ROCZNIE.

pozdrawiam
Nine

Jakby komuś się nie chciało zakładać własnego bloga zapraszam do siebie.

:P

@Nine: Wiedziałem pisząc te zdanie że sprowokuję kogoś z P.
Tak więc udało się.

Nine z całym szacunkiem nie pogrążaj siebie poproszę i "fajnego serwisu" (acz klękającego).
10% rabat - zajrzyj na RPG Now, zrobili święta w lecie.
Personalizacja czego? Chyba nie parabloga. Porównaj jakąkolwiek platformę do blogowania z tym co oferuje P.
Zresztą gdyby tak łatwo się ona "personalizowała" to nie miałbyś chyba portoflio na innym serwisie.
Proszę nie wyklepuj mi z malucha, ferrari. Bo sam wiesz że się nie da.

@Darcane:
O Darcane ma zapędy multiblogowe heh.

Wlasna subdomena - nie domena.
I nic tam nie jest warte 30 zl rocznie.

Co do subdomeny, racja. Też chętnie odstąpię gryfabularne.blogspot.com/poltergeistybezgaci za 5kPLN.
A czy nic nie jest warte 30 PLN?
Nieprawda. Przychylam się do zdania Zuhara. Za dobry flejm jestem w stanie płacić 5PLN.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget