Evernight: Noc Bohaterów

Evernight PL to kolejny produkt, który był wielokrotnie recenzowany, omawiany i prezentowany w wielu miejscach polskiej sieci. Ktoś kto nie słyszał o tej pozycji może przeczytać darmowy wstęp do Evernight, zamieszczony na stronie wydawnictwa.
Po przeczytaniu tej dwudziestostronicowej broszurki, Czytelnik będzie pewien czy jest zainteresowany tą pozycją, czy nie. Ktoś kto szuka opinii innych osób o tym produkcie - znajdzie je wszystkie na stronie GRAmela .

Evernight wydany jest w tym samym formacie co inne pozycje z GRAmela (B5), liczy sobie blisko 200 stron i napisany jest przez szefa Pinnacle Entertainment Group - Shane Lacy Hensleya. Tekst uzupełnili: Przemysław Bednarski oraz Michał Dzidt, czyli Pan Kuglarz.

Sam setting powstał w dosyć nietypowych okolicznościach, o czym możemy dowiezieć się z przedmowy, pierwotnie był on rozgrywany za pomocą zasad d20, gdzie za sprawą bohaterów graczy świat podbili łupieżcy umysłów.

Pierwsze strony mogą nam sugerować, że mamy do czynienia z sztampowym i tandentym światem fantasy. Jednak od dziesiątej strony wiemy już o co chodzi. To prześmiewczy setting, drwiący z awanturników, herosów i ogólnie podręczników fantasy RPG. Bo co można napisać o świecie w którym wieśniacy nie radzą sobie ze swoimi problemami i w te dyrdy gnają do stolicy po awanturników, jeśli na drzewie utknie kotek? Lub bojowy pies reaguje na komendę "Pies zdechł!"? Lub kampania Wiecznanoc rozpoczyna się sztampowym i wyszydzanym przeze mnie przed laty w Portalu: "Umierającym doręczycielem"? Lub...? I tak móglbym długo wymieniać dowicpne elementy Evernighta, bo jest ich naprawdę sporo, jednak nie chcę i Wam popsuć zabawy.

Pan Miłosz z Esensji skojarzył Evernight z Ostrogarem z Kryształów Czasu i corocznym spędem awanturników do stolicy na tamtejszy Karnawał.
O tak!
Jest to niezwykle celne, tyle że Karnawał Awanturników w Wiecznonocy trwa okrągły rok!

Spośród wszystkich produktów wydanych przez GRAmelaEvernight jest pozycją wyjątkową na mojej półce - nie czytałem lepszej książeczki od nich.
Od czasu Źle się dzieje w Kislevie nie przypominam sobie tak gigantycznej porcji dobrego humoru, dowcipu, pastiszu zawartego w jednym podręczniku. Przerysowane postacie, takież sceny, konflikty itp.
Wszystko to sprawia, iż Wiecznonoc jest wyjątkowa nie tylko spośród moich produktów do Savage Worlds, ona jest jedną z lepszych moich książeczek na półce!

Jeśli ktoś ma ochotę dobrze pobawić się we wspólnym gronie - powinien niechybnie nabyć ten podręcznik.
Spotykam się na sesjach nie po to by odczuwać cierpienie i przeżywać katharsis (to mam na każdym kacu), a dobrze się bawić - nawet jeśli 25% sesji to spotkanie towarzyskie, zaś 75% sama gra. A podręcznik do Evernight daje dużo elementów, które mogą nam taką zabawę zapewnić.
Ja na pewno Evernight poprowadzę!

Dziękuje Wydawnictwu GRAmel za udostępnienie podręcznika!

Tytuł: Evernight: Noc Bohaterów
Autor: Shane Hensley
Wydawca GRAmel
Cykl Savage Worlds Edycja Polska
Data produkcji 6 września 2010

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget