Rozpoczyna się wystawa gier video ES 3 2011

Choć wystawa ES 3 rozpoczyna się dopiero 7 czerwca, to już od wczoraj trwają najważniejsze konferencje firm powiązanych z branża gier komputerowych i video.
Największe święto graczy ES 3 zainicjował wczoraj wieczorem  nasz rodzimy CD Projekt.
Trzeba przyznać, że reklama nadchodzącej gry Bethesdy Softworks robi wrażenie.
Od tego momentu RSS oszalały, strony poświęcone grom wrzucają dziesiątki trailerów, zapowiedzi, wywiadów etc. Wystarczy zajrzeć na podstronę targów poświęconą newsom, stronę Fragland, która praktycznie nie podaje innych informacji poza tymi z E3. Jeśli ktoś jest zainteresowany informacjami w rodzimym języku, wystarczy zajrzeć na Polygamię do tekstu ES 3: Co, gdzie kiedy? lub E3 2011: Wielka lista gier. A IGN nadaje live video z tej imprezy.


Electronic Entertainment Expo, znane także jako E³ albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.
E3 jest zazwyczaj organizowane w trzeci tydzień maja w hali Los Angeles Convention Center w Los Angeles. W latach 90. przez dwa lata ekspozycja odbywała się w Atlancie. Według Entertainment Software Association (w skrócie ESA; z ang. Stowarzyszenie Producentów Oprogramowania Służącemu Rozrywce) w 2005 roku wystawę odwiedziło ponad 70 000 ludzi.
Pierwsze E3 zostało zorganizowane przez Interactive Digital Software Association (obecnie ESA) w 1995 roku. Przedtem większość producentów wystawiała swoje produkty na innych targach komputerowych takich jak Consumer Electronics Show oraz European Computer Trade Show.

Źródło i zdjęcie: Fragland 

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget