Preview Masks, książki z tysiącem bohaterów niezależnych

Gnome Stew zaprezentował preview swojej drugiej książki dla Mistrzów Gry pt. Masks: 1,000 Memorable NPCs for Any Roleplaying Game.

Gotowa publikacja zawierać będzie 334 bohaterów niezależnych fantasy, 333 w klimacie SF i ostatnie 333 utrzymane w konwencji modern. Poza tym w książce znajdzie się rozdział z poradami dla MG, wiele indeksów i  inne dodatki.
W każdym z gatunków bohaterowie niezależni będą podzieleni na 83 czarnych bohaterów, 83 sojuszników i 167 bohaterów neutralnych.
Wedle zapewnień z Masks będziemy mogli korzystać:

  • na bieżąco w trakcie rozgrywki (BN nie mają tylko charakterystyk)
  • w trakcie przygotowań przygód
  • czerpiąc z nich inspiracje


Prześlij komentarz

Fajny bajer dla kogoś kto ma kasę do wydania i brak czasu na klepanie enpeców od podstaw. Ale czy to naprawde jest przydatne?

Qball my trochu insze hobby mamy niż hamburgery. Nas bawi projektowanie, spisywanie i popierdółkowanie. Hamburger z Ćikago kupuje za 4.99$ scenariusz i chce grać od razu, bo pomysłów to on nie ma, bo ogląda South Park i k666 raz Gwiezdne Wrota.
I jest to przydatne dla Gnome Steve'a. Jako źródło dochodu.
Demonizuje ale takie są fakty. I u nas też powoli się tak robi. Przypomnij sobie ile książek Polak poczytał w przeciągu roku. Nie wszyscy są takimi osobnikami jak np. Ty, że zabierają książkę w podróż. 2 Lechy lub 2 Tyskie są poręczniejsze i lepiej się sprawdzają na trasie Katowice - Bielsko niż Bułhakow.

2 Lechy i coś do czytania sprawdza się jeszcze lepiej.
Ale chyba masz rację. Ja toto bym moze kupił z ciekawości żeby zobaczyć jak mocno stereotypami autorzy polecieli. W zasadzie przygód żadnych tez do eprega któregokolwiek nie kupiłem (poza Miastem Pajeczej Królowej do dedeków - przygody ktora okazała się drętwa i nigdy nie prowadziłem) a z tymi ktore prowadziłem bo ktos z ekipy kupił czy pozyczył to dobre wspomnienia mam tylko z Warhammerowymi (Oldenhaller z podstawki, nieco przerobiony Potępiniec i Grona gniewu, Śmierć na Rzece Reik sumie tez nie była zła). Tak więc w moim prypadku pójście na latwiznę zazwyczaj kończyło się niskim zadowoleniem z sesji - tak po mojej stronie jak i po stronie graczy.
Ale jak kto lubi niech kupuje i wsadza preparowanych enpeców do preparowanych przygód pełnych preparowanych lokacji i questów. Ja tam wolę swoje pomysły a jak sie zaczyna sypać koncept główny to lecimy freestyle.

Z ust mi wyjąłeś. Tak to właśnie wygląda: preparowani enpece w preparowanych przygodach, pełnych spreparowanych lokacji i spreparowanych questów. Zamawia się wcześniej spreparowaną pizzę i wygodnie siada w spreparowanych na potargane dżinsach wygodnie w fotelu.
I jeszcze ktoś spreparuje drina.
PS. Dzisiaj widziałem nawet spreparowane 12 str. księgi czarów
Nazwa/Składniki/PM/Opis etc. etc.
AŻ&Ż 2011

2 Lechy do podróży, optymista. Ja raczej widzę 2x Argus Premium z Lidla i walenie na gapę.


l.

Z wynalazków technologicznych waliłem ostatnio VIPy z Biedronkowej pipy. Mocne, słodkie żeby zabić smak popłuczyn. Dużo spirytusu dla ochłody. Zajebiste prochy wsypane żeby poniewierało-wyraźnie wyczuwalny posmak Relanium. Tak jak moje kubki smakowe rozpoznały to 70% prochu, 20% koksu i reszta to lekka nuta butaprenu z rozpuszczalnikiem.
Wszystko świeżutkie, spasteryzowane w sterylnym wozie obok Biedrony http://www.fml.com.pl/public/img/betoniarka.jpg
Pychota!
Ale zaprawdę powiadam Wam czytać ciężko po tym.

Ale zawsze może się przydać jako ciekawostka, kolejna książka do kolekcji oraz jako materiał inspiracyjny ;)

pan wróżek siarkowodór

kolegów tu browary eksperymentalne bardziej inspirują do tworzenia zmutowanych enpisów niż jakieś tam xiążki czarnoxiezkie :P

@lucek

Z waleniami nie jeżdżę pociągami bo się skubane za bardzo rozpychają. No i siara jest bo na gape jeżdżą.

@Kayne To zależy ile taka ciekawostka kosztuje. I czy półka wytrzyma obciążenie kolejnej ciekawostki. I Czy nie lepiej postawić na niej inną ciekawostkę.
@ pan wróżek siarkowodór: A Pan co niby straight edge?
@Qball:A fishhammery to co gips?

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget