Immersive Cocoon, czyli holodeck ze Star Treku

W końcu przedstawiono koncepcję nowej technologii, która może zrewolucjonizować interfejsy jakie dotychczas znamy. Rzecz nazywa się Immersive Cocoon i obrazowo można ją opisać jako holodek jaki znamy z Star Treku.
W kapsule będzie można pracować, oglądać filmy, grać lub odwiedzać wirtualne światy np. akwarium. Za projekt odpowiedzialny jest designer Tino Schaedler i firma projektowa NAU
Czy technologia wejdzie do powszechnego użycia?
Skoro tak szybko technologia przypominająca Kinect trafiła na lotnisko w Pyrzowicach (gdzie zainstalowano interaktywny i bezdotykowy ekran informacyjny sterowany ludzkimi gestami) to Immersive Cocoon ma szanse pojawić się równie prędko na lotniskach. Zwłaszcza że media rozpisują się o wykorzystaniu Immersive Cocoon właśnie w portach lotniczych i centrach handlowych np. do wynajmowania ich na wirtualne konferencje, na godziny.
Skoro naście lat temu płaciłem piątkę za piętnastominutowe noszenie ciężkiego, wirtualnego hełmu by pograć w Heretica, to dziś chętnie zapłaciłbym za pooglądanie rybek w wirtualnym akwarium (byleby bez pixelozy Heretica)

Na dzień dzisiejszy na stronie poświęconej projektowi I-cocoon nie ma zbyt wiele informacji, jednak na pewno wszystko będzie wykonane w wirtualnej rzeczywistości 3D, z kamerami motion capture, wykrywaczami ruchu, przesuwnymi panelami podłogowymi, dźwiękiem 3D surround 360 stopni, a nawet wewnątrz będzie klimatyzacja.

Już sam film promujący Immersive Cocoon jest fenomenalnie zrobiony.Prześlij komentarz

Star Treku cz Star Treka? Oto jest pytanie?
Taki Holodeck rewelacyjnie by się spisał w szkoleniach. Uczestnicy mogliby fizycznie przebywać nawet na innych kontynentach. Symulacje, można by wiernie zbliżyć do rzeczywistych warunków. Musze dopisać do zapotrzebowania w korpo :D

Ze Star Trekiem nie wiem sam do końca.
Natomiast zapotrzebowanie do korpo i korpo... A Orlovska i Red Tuby to gips?

O! Świetny pomysł Adrian.

Szymkowi na gwiazdkę kupię.

Tak. A potomkowie Szymka będą spłacać raty dziadzia.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget