Terraria !

ANtY i pi1er z PIGAMES, nieco rozruszali swoją stronę poświęconą grom niezależnym. To właśnie dzięki nimi  natknąłem się na Terrarię nadchodzącą grę, która na pierwszy rzut oka przypominać może Minecraft w wersji 2D czy Lemmings.
Na pierwszy rzut, bowiem będzie to gra z elementami RPG i multiplayer PvP i PvE w losowo generowanym świecie, który oczywiście będziemy eksplorować, zdobywać i tworzyć nowe przedmioty, walczyć z potworami, budować, bronić itd. itd.


Więcej na ten temat znaleźć można na forum Minecraft News, aby zorientować się jakie możliwości oferuje gra wystarczy spojrzeć na poniższy film(Uwaga! Około 3.30 rozlegają się strzały i pojawia się Oko Cthulhu.). Wszystkie filmy i informacje jakie znalazłem są dosłownie sprzed kilku dni (na samej stronie gry niewiele informacji), więc... może szykuje się hit na miarę Minecrafta?Prześlij komentarz

Wygląda ciekawie, nie interesowałem się nowym koparowytwarzaczem, ale chyba tam w multi nie było PvP.. Trochę mi Soldata na sterydach przypomina ;)

KFC: Soldat ma jednak troszkę lepszą grafikę, co? :P Generalnie nie wiem, temu rzeczywiście jest bliżej do Minecrafta. A swoją drogą, ten ostatni nie da sobie tak łatwo odebrać fanów. Kolejne aktualki są coraz ciekawsze. :)

ee tam jest dobrze, do rougelika jej daleko ;)

Szczerze to jestem skłonny zaryzykować te parę $ bo jakoś alpha Minecrafta mnie nie porwała, wolałem kopać tunele, budować zamki i rozwalać potwory niż bawić się w ten cały crafting, i budowanie perperum mobile, ale ile można po paru(nastu) dniach dałem spokój..

Tutaj jakaś większa różnorodność potworów, jetpacki, dynamiczniejsza akcja, pvp, co-op, npc, cthulhu, lasery, brakuje tylko wódki i .. ;)

Kto wie, jeśli urozmaicą mocno świat, jakieś nowe świeże patenty w stosunku do MC dodadzą i nie przesadzą z ceną, to może stać się hitem na miarę MC i Soldata..

Ale, ale, ale Darcane & KFC.
Tylko cały czas zapominacie o jednej istotnej rzeczy. Która naparzanka sprawia więcej przyjemności? Taka 3D gdzie widzimy wątrobę wylatującą pod niebiosa po ciosie Widłami Peruna, czy takie proste wciskanie co rusz spacji i naparzenie w samolociki w 1941, walenie z wyskoku, piąchy i podcięcia w Bruce Lee, lub ciskanie sztyletami ile wlezie w Ghost&Goblins. WSAD i Space to urok nawalanek, a w połączeniu z tym co oferuje twórca może być niezwykle ciekawie. Przecież ten Little Fighter był też niezwykle popularny (u mnie na osiedlu wśród grupy <10 - heh).
Nie będzie to pewnie pogromca Minercrafta, jednak jest to niezwykle ciekawa rzecz.

Na ich stronie pojawił się faq z którego można się dowiedzieć że pracują nad grą od stycznia, multi będzie wyglądał tak że jeden gracz zakłada serwer i zaprasza do gry swoich kumpli, ukończenie projektu, max kilka miesięcy, gra na PC, ale może wyjdzie na Xboxa czy iOSa, cena - nieustalona ale ma być niska.

Widziałem, widziałem dzięki za info.

Z ich Twittera "Hey Guys!!!. . . .'Terraria, Coming to your Windows PC, June, 2011'."

"gra ukaże się 16 maja na Steamie. Na początku będzie kosztować 10 $, później jej cena wzrośnie."

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget