Tanie RPG: odgrzewane cyberpunkowe kotlety

Raczej wszyscy orientują się że Cyberpunk 2020 jest posse i kaczi, a jeśli się nie mylę kolejna jego edycja również się nie obroniła. Gra jest wiekowa, opisy technologiczne można porównać do prognoz z Młodego Technika. Jednak jeśli znajdzie się ktoś, kto chciały zakupić komplet wydanych po polsku podręczników (chyba wszystkich dziewięciu) do tej gry, musi przygotować się na wydatek ok. 250-280 PLN. Jeśli ktoś uważa że to zbyt duża kwota, może kupić sam podręcznik podstawowy i zapoznać się z nim już za 45 PLN. Nawet jeśli się uśmieje, może rzucić okiem na mechanikę Interlock.


Tytuł: Podręcznik Główny Cyberpunk 2020
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 45 PLN
Świat jest cholernie ponury... Ziemia przeżarta toksynami, oceany są ściekiem, a powietrzem na dobrą sprawę nie da się oddychać. Miejska dżungla stanowi dom dla resztek tego co pozostało z dwudziestowiecznego społeczeństwa Ameryki. Przemoc i pieniądze to jedyne rzeczy, które trafiają do ludzkiej świadomości. Zresztą ludzie nie są już do końca ludźmi...

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Chronić i służyć"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 21 PLN
Chronić i służyć” to kolejne rozszerzenie dla cyberpunkowych ról. Po solach przyszła kolej na opis pracy obrońców prawa. Dodatek przedstawia zasady na podstawie których funkcjonuje amerykańska policja w XXI w., ukazuje strukturę typowego komisariatu, zasady awansu i wynagradzania prostego gliniarza. Można też tu znaleźć charakterystyki broni i innego sprzętu będącego w na wyposażeniu policji. Bardzo przydatne są zawarte tutaj opisy policyjnych antagonistów (gangów, mafii i megakorporacji ) oraz pomysły na policyjną kampanię.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Dzika strefa"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 28 PLN
„Dzika strefa” traktuje o życiu i interesach fixerów. Machinacje, nielegalny sprzęt, kontrabanda i narkotyki. Lecz to nie wszystko. Dodatek pozwala na rozwinięcie i uszczegółowienie zasad rządzących ulicą. Daje możliwość wcielenia się w jedną z 15 ról – specjalizacji cyberpunkowego kombinatora, począwszy od zwykłego drugdealera na finansowym rekinie szarej strefy kończąc. Stworzono także zasady pozwalające na zamianę zwykłej „7 na powiązania” na prawdziwe kontakty z ludźmi „z krwi i kości”.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Kosmiczna otchłań"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 35 zł
I cóż, nie spodobały wam się cyberpunkowe miasta? Nie przypadły wam do gustu bezdroża? Na to też znajdzie się rada. Copernicus ma do zaproponowania ostateczny teatr rozgrywki. „Kosmiczna Otchłań” to suplement, który przenosi rzeczywistość gry wysoko ponad nasze głowy. Dodatek wybiega nieco w przyszłość w stosunku do oryginalnego podręcznika. Nie myślcie jednak, że autorzy serwują nam świat w stylu Aliena – statki kosmiczne przemierzające bezmiary wszechświata, obce rasy i walczący kosmiczni Marines.
Tutaj kosmos jest niezbadany. Technologia lotów kosmicznych nie odstaje drastycznie od tego co znamy dziś – lot na Marsa trwa rok. Dobrze skolonizowana jest tylko przestrzeń okołoziemska. Podręcznik daje nam możliwość poznania historii podboju wszechświata przez ludzkość, ujawnia bezwzględne zasady rządzące światem bez grawitacji oraz oczywiście opisuje technikę, dzięki której przeżycie w tym skrajnie nieprzyjaznym środowisku staje się możliwe. Wszystko to sprawia, że człowiek staje się bardzo mały wobec ogromu wszechświata.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Maximum Metal"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 31 zł
Prawdziwą pewność siebie daje sprzęt opisany w dodatku „Maximum Metal”. Jest to coś dla tych, którzy lubią naprawdę „mocne” rzeczy. "Metal na maksa" zawiera rozszerzenie zasad dotyczących poruszania się i walki z użyciem ciężkiego sprzętu oraz pełny system projektowania pojazdów. Opancerzone czołgi, ryczące AV – ki, śmigłowce, samoloty, poduszkowce oraz pełen wachlarz uzbrojenia do tego. Druga część dodatku zawiera opis (oraz oczywiście zasady konstrukcji – czyli „zrób to sam”) bojowych pancerzy wspomaganych.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Neo klany"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 28 zł
Gdy znudzi wam się granie w mrocznym, zatrutym smogiem i pełnym cyberpsycholi mieście warto pomyśleć o przeniesieniu akcji gry na „prowincję”. Obszary poza miejskie nie należą jednak do najprzyjemniejszych miejsc na Ziemi, właściwie są tak mało przyjemne jak amerykańskie miasta. W większości są to opustoszałe obszary zamieszkałe jedynie przez dzikie zwierzęta i (czasami jeszcze dziksze) społeczności nomadów. „Neo Klany” to dodatek przedstawiający historię, kulturę i podziały pośród tych wiecznych wędrowców. Daje on możliwość dokładniejszego wgryzienia się w postać nomada i przedstawia specyficzny ekwipunek używany na amerykańskich bezdrożach.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Słuchajcie głąby!"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 31 zł
„Słuchajcie, Głąby!!!” to dodatek przeznaczony tylko i wyłącznie dla Mistrza Gry. Zawiera szereg sztuczek, sposobów i brudnych trików ułatwiających rozprawienie się ze zbyt „sprytnymi” graczami (np. w jaki sposób unieszkodliwić tak popularny wszczep jak splot skórny). Książka uczy w dość profesjonalny sposób jak prowadzić Cyberpunka – w końcu napisało ją kilku najpoważniejszych Mistrzów w branży. Całość jest niezwykle przydatna dla tych, którzy chcą być lepsi w tym co robią, choć oczywiście samo przeczytanie „głąbów” nie uczyni z nikogo boga cyberkultury.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Chrome Book"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 21 zł
"Chromebook” – cyberpunkowy katalog sieciowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – super wybór XXI wiecznego stuffu. Elektronika, pojazdy, broń i oprogramowanie. Chcesz siedzieć w sieci kilka dni? Z Life/Support™ to takie proste – żadnego jedzenia, picia i spania. Nie widziałeś prysznica od tygodnia? Slosh Bag to coś dla Ciebie! Nie masz gdzie mieszkać? Na sieci na pewno znajdziesz przytulne gniazdko – wystarczy odszukać odpowiednią stronę w ofercie „Chromebooka”.

Tytuł: Podręcznik dodatkowy, "Night City"
Seria: Cyberpunk 2020
cena: 47 zł
Ostatnim rozszerzeniem CP2020, które ukazało się na naszym rynku jest „Night City”. Jest to zdecydowanie najbardziej obszerny podręcznik – zawiera prawie200 stron skondensowanych informacji o mieście. Jest tu po prostu wszystko co jest potrzebne do poprowadzenia kampanii w Night City i nie tylko. Dziesiątki planów, map, opisów miejsc, gangów i gotowych postaci tworzy niesamowity klimat XXI – wiecznej metropolii.

A skoro jestem już w cyberpunkowym klimacie oto resztki Shadowruna, które nabyć możecie za równie śmieszne pieniądze. Znajdziecie je w sklepie BARDa


SHADOWRUN GRIMOIRE
Grimoire jest księgą sił magicznych dla świata Shadowrun. Wewnątrz, mistrz gry i gracze znajdą opisy magicznego świata oraz sposoby odgrywania magów. Zawiera ona w sobie reguły dotyczące czarów, odnajdywania i tworzenia grup magicznych, inicjacji na wyższe poziomy magii, czarostwa,
28,74 PLN

SHADOWRUN MISJE
Misje to cztery przygody, które pozwalają mistrzowi gry i graczom poeksperymentować z alternatywnymi pomysłami na przygody. W przygodach tycg gracze mogą się wcielic w oddział Wezwań Wysokiego Zagrożenia DocWagon, tajniaków z Samotnej Gwiazdy, agentów ochrony korporacyjnej, rządowych
26,94 PLN

Po raz kolejny polecam odwiedzić porównywarkę cen Nokaut
I po raz kolejny wspominam że nie polecam jej Wam dlatego, że spływa mi 1k5% od zysku z tytułu programu partnerskiego - zarobiłem dotychczas tam parę złotych, a w tym tempie wypłatę będę miał w okolicach EURO2012.
Sporo sklepów po prostu sprzedaje publikacje RPG, które wydrukowano w okolicach 2000 roku. Ówczesne ceny w zderzeniu z dzisiejszymi są nieporównywalnie śmieszne.
Przykładowo: zamiast płacić za Podręcznik Szeryfa do Deadlands 95 PLN ten sam podręcznik MG kupicie od 37.50 PLN. Najtańsza przygoda jaką znalazłem to 64-stronicowy Nocny Pociąg za 6 PLN. W MAGu obecnie 15 PLN.

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget