Serial Wizard & Warriors

SF Weekly blogs zamieścił zestawienie dziesięciu najlepszych seriali fantasy pt. 10 Best Fantasy TV Shows: Warriors, Wizards, Monks, and Swords.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak dziennie pojawia się takich list, top ten i zestawień mnóstwo. Jednak pierwsza pozycja na liście zaciekawiła mnie, zwłaszcza że polskiemu fanowi SF i fantasy nie powinna być znana.Chodzi o serial pt.  Wizard & Warriors, który wyprodukowany został w 1983 roku przez Warner Bros i doczekał się tylko ośmiu części.
Rzecz rozgrywa się w legendarnym królestwie Camarand, które jest rządzone przez dobrego króla Baaldorfa i królową Lattinię . Ich córka, Ariel jest zaręczona z księciem Erikiem Greystone z sąsiedniego królestwa rządzonego przez złego księcia Dirk Blackpool.
Więcej szczegółów znajdziecie na IMDb.Od siebie dodam: przejrzałem kilka opinii o tym serialu i wszędzie pojawia się opinia że to świetna satyra na pop kulturę i gatunek swords & sorcery. A jeśli przyjrzeć się nominacjom i nagrodom tego serialu już robi się zabawnie. Owszem serial zdobył jedno Emmy za najlepsze kostiumy w odcinku Dungeon of Death., jednak pretendował do miana najlepszej ... stylizacji włosów w serialu, za odcinek The Rescue.
Pełne zestawienie znajdziecie w tym miejscu, pojawiły się tam tytuły znane szerszemu gronu takie jak Rzym, Tudorowie itp.
PS.Skoro już jestem przy fantasy, oto kontra sprzed kilku dni od Marvela na Małego Vadera (tego od Volkswagena)


Źródło: SF Weekly blogs 

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget