Preview Skyrim i teselacja

Chciałem pozostawić preview bez komentarza, jednak nie mogłem się oprzeć by nie napisać kilku spostrzeżeń.
Kolorystyka efektów czarów na wszystkich dotychczasowych materiałach irytuje mnie - jest zbyt pikaczu i cukierkowo. Poczekam na odpowiedniego moda, bo moja zmiana pewnie ograniczyłaby się do wyłączenia tego efektu lub przerobieniu go na skalę szarości (hah- o ile nie przerosłoby to mojego fu Construction Set). Tyle że te różo fioletowe dymki wokół zaklęć były zawsze w TES.
Mam nadzieję, że smoki nie będa miały nic wspólnego z upierdliwością Skrzekaczy.
Mam nadzieję, że Bethesda wyciągnęła wnioski z błędów Obliviona i stanie na wysokości zadania nawet bez Rolstona.
Mam nadzieję, że znajdę moje zapiski dotyczące smoków w TES.


Film można zobaczyć na Shacknews, lub Youtubie. Około 1.53 min. widać jak smok uderza lewym skrzydłem w brzozę, choć mógł odejść na drugi krąg.
Odnośnie wymagań i teselacji. Todd Howard w rozmowie z serwisem Eurogamer stwierdził (tłumaczenie za CDaction, poprawiłem tylko):
Milo Project z Lionhead Studios
Są pewne rzeczy, przy których – dzięki DirectX 11 – mamy większą wolność. Jedną z nich jest wzrost wydajności. Korzystając z tych bibliotek doświadczysz wzrostu płynności w porównaniu do korzystania z poprzedniej, starszej wersji. Nie zdecydowaliśmy się jednak zrobić użytku z najbardziej charakterystycznych elementów DX11, jak choćby teselacji. Nie oznacza to jednak, że nie zrobimy tego w przyszłości.
Wnioskować można, że wymagania nie będą jakieś naprawdę duże -  zakup nowej karty graficznej w moim przypadku w zupełności wystarczy. Gdybam, ale zastanowiła mnie jeszcze jego odpowiedź dotycząca teselacji.


Teselacja?
Teselacja wykorzystana jest np. w prototypowej wersji gry Milo Project z Lionhead Studios (na screenshocie powyżej). Jest również podstawowym elementem DirectX 11 i OpenGL. Pozwala ona w generowanych scenach 3D dzielić wielokąty na mniejsze fragmenty, dzięki czemu obiekty są drobiazgowo odwzorowane na ekranach.
Jednak teselacja pojawiła się już w 2002 roku - pierwszą grą wykorzystującą sprzętowy teselator był Return to Castle Wolfenstein. Po nim pojawiło się jeszcze kilkanaście innych tytułów i stąd moje zdziwienie, bowiem technologię wykorzystywał już Elder Scrolls III: Morrowind!
O ile dobrze pamiętam to w loaderze i artbookach TES III znaleźć można było ilustracje pokazujące jak właśnie działa teselacja.
Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w kilkudziesięciostronicowej dokumentacji z wystąpienia głównego programisty Lionheart Studios, Bena Sugdena na tegorocznym zebraniu producentów gier komputerowych i wideo w San Francisco (Game Developer Conferency 2011) pt. Mega Meshes Modelling, rendering and lighting a world made of 100 billions polygons.
Jeszcze innym ciekawym źródłem może być artykuł sprzed dwóch lat, zamieszczony w Chipie, który w przystępny sposób wyjaśnia czym jest teselacja.

Prześlij komentarz

Ale skąd wieść o Tasselacji?
http://www.giantbomb.com/podcast/?podcast_id=223

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget