Inspiracje: Jurij Gagarin

Kiedy stanąłem na twardej ziemi, ujrzałem kobietę z małą dziewczynką. Ruszyłem w ich stronę [...]
- Jestem swój, towarzysze - krzyknąłem
- Czy wy może z Kosmosu ? - zapytała trochę niepewnie
- Wyobraźcie sobie, że stamtąd - odpowiedziałem
- Jurij Gagarin! Jurij Gagarin - wykrzyknęły...Dokładnie pięćdziesiąt lat temu Jurij Gagarin jako pierwszy człowiek w historii , poleciał statkiem kosmicznym Wostok 1 w kosmos. Start nastąpił z kosmodromu Bajkonur godzinie 6:07 czasu uniwersalnego, a o 7:55 nastąpiło lądowanie.
Sławny na całym świecie kosmonauta zginął 27 marca 1968 roku w katastrofie samolotu szkoleniowego MIG-15 UTI, do której – w nie do końca jasnych okolicznościach – doszło w pobliżu miejscowości Kirżacz w obwodzie włodzimierskim.

Kilkakrotnie zamieściłem na blogu np. Zagadki śmierci pisarza - teksty, które mogą stanowić inspiracje do gier fabularnych. Tak było w przypadku Roberta E. Howarda, Edgara A. Poe czy Phillipa K. Dicka i innych.

Takie inspiracje tkwią wszędzie - w notce prasowej, literaturze, kinie, są na wyciągnięcie ręki, wspominałem też o tym w wpisie traktującym o streszczeniach filmów i seriali jako źródle przygód.
Inna rzecz to zachowanie zdrowego rozsądku - nie wszystko nadaje się na inspirację sesji/ sceny/ gry/ bohatera roleplaying.

Tym razem jednak nie będę podawał wszystkiego na tacy. A zachęcę Was do przeczytania trzynastu przyczyn śmierci Gagarina. 
Poszukania szczegółów i informacji o ściśle tajnych radzieckich programach kosmicznych.
Wiele z podanych faktów to doskonałe źródło przygód, a nawet swoistego rodzaju zabawa w zbieranie faktów, niczym w Samotnia z deProfundis Michała Oracza. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie by zamykać się w twórczości Howarda P. Lovecrafta

Jeśli powyższy link nie zachęci Was do poszukiwań w 63 numerze SFIH pojawił się tekst o alternatywnej historii Gagarina. Napisano również sporo książek.
Jeśli to mało, polecam komentarze pod zlinkowanym wpisem.
W dziedzinie badania przyczyn katastrof lotniczych Polacy są w ścisłej czołówce.
Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget