Drugi Game Day !To już dziś rozpoczyna się Game Day!

          Konferencja Game Day organizowana jest przez Macieja Byczyńskiego oraz Łukasza Strąka przy dodatkowym wsparciu merytorycznym dr hab. Urszuli Boryczce. Partnerami w tym przedsięwzięciu sąUniwersytet Śląski oraz firma Microsoft.

          Game Day 2011 jest konferencją, która chce zbliżyć ku sobie biznes (profesjonalne studia deweloperskie) oraz naukę (Uniwersytet Śląski). Jest to niepowtarzalna okazja do porozmawiania z profesjonalnymi i amatorskimi twórcami gier. Chcemy, aby Game Day stał się małymi targami gier podczas których firmy przedstawiałyby nowości ze swoich produkcji. Jest to także szansa na nowe pomysły, idee, wymianę wiedzy i doświadczenia oraz powstanie nowych zespołów projektowych.

          Podczas konferencji  będą poruszane tematy związane ze światową i polską sceną produkcji gier. Panele dyskusyjne poruszałyby tematy ważne dla komercyjnych firm oraz dla niezależnych twórców. Chcemy także skupić się na rozmowach o przyszłości produkcji gier, tak samo  jak podczas pierwszej edycji Game Day.

          Wydarzenie skierowane jest do: osób pracujących przy produkcji gier wideo, freelancer'ów, studentów, amatorskich twórców gier, pasjonatów gier, osób związanych z branżą gier, pracowników firm programistycznych i graficznych, mediów branżowych, każdego zainteresowanego w każdym przedziale wiekowym.
Game Day oraz organizatorzy wydarzenia silnie wspierają i uczestniczą w tworzeniu kompleksowego kierunku projektowania gier, który tworzony jest przez konsorcjum uczelni z terenu województwa śląskiego: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz pasjonatów i amatorskich twórców, taki kierunek może powstać tylko przy silnym wsparciu i pomocy firm z branży produkcji gier wideo.
           Aktualnie jest to największe wydarzenie w Polsce dotyczące produkcji gier, które skupia wokół siebie: biznes, naukę, media oraz odbiorców.


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget