Windy krzesełkowe

Dwie windy krzesełkowe w Middenheim, sieci wind w Kemperbadzie w grze Warhammer Fantasy Role Playing to niewątpliwe te z elementów gry, które nadają tym miastom kolorytu.

W Kemperbadzie o ile pamięć mnie nie myli, obsługiwali je krasnoludzcy inżynierowie. Jedyny wypadek wydarzył się na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat, kiedy to pijana szlachta urządziła sobie wyścigi w zjeżdżaniu w dół windami.

Jeśli ktoś jest ciekawy źródeł historycznych
pochodzenia kolejek linowych oraz wind, a w dodatku ma sporo wolnego czasu* może spreparować całkiem zgrabny artykuł do wykorzystania w grach fabularnych.
Wolsung, WFRP a nawet DP aż się prosi o takie opracowanie.

Wszystko niezwykle szczegółowo opisane począwszy od czasów starożytnych, aż po dni dzisiejsze. W tym tekście opisany jest nawet transporter kubełkowy, który funkcjonował w Gdańsku w 1644 roku.
Świetne źródło z bardzo bogatą bibliografią.
Przeczytaj Aerial ropeways: automatic cargo transport for a bargain  w  Low-tech Magazine

* Np. debatuje drugi dzień nad zasadnością dopuszczenia słowa "dupa" w publikacjach

Prześlij komentarz

Moja matka miała gdzieś stuletnie plany taśmociągu gondolowego który miał przewozić węgiel między kopalnia Bolesław Śmiały a Elektrownia Łaziska. Archiwalne perełki. Muszę ją zaczepić czy jeszcze to ma.

Dla mnie takim niesamowitym motywem były system znaków semaforowych, z "Liczmistrza", którym przekazano informacje o Kemmplerze.

@Qball: Gdybyś to odnalazł i mógł zeskanować byłbym wdzięczny.'

@Paladyn: Jeśli się nie mylę to semafory były dopiero w Śmierci na Rzece Reik. Wynalazek niesamowity, który ja z kolei wykorzystałem w pomyśle zaczerpniętym Monte Christo gdzie gracze doprowadzili do ruiny finansowej pewnego gracza na giełdzie. Ot, luźna interpretacja.

Dzięki fajny tekst

Dzięki za przydatnego linka, fajny wpis.

Szczur

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget