Sensacja i Przygoda w Warszawie

Zacząłem przeglądać zaległe wpisy i ucieszyłem się bowiem lokalizację nadchodzącego Thrilling Tales z GRAmela przygotowywał Smartfox.
Z różnych względów pulp jakoś nie trafia w moje gusta, może dlatego że wychowałem się na płomyk magazines, a nie pulp. Jeśli ktoś nie słyszał jeszcze o Thrilling Tales odsyłam do pierwszej części wpisu Sensacja i Przygoda, a i drugiego również.
Po lekturze tych dwóch tekstów od razu przypomniał mi się artykuł sprzed prawie kwartału jaki znalazłem w ...Palce lizać.
Magazyn kulinarny Palce Lizać trafił w moje ręce jak zwykle wraz z półkilogramową Gazetą Wyborczą. Przypadkowo zaglądnąłem do niego, bowiem sądziłem,że znajdę w nim przepis na Burrito po podbeskidzku lub zwyczajne Sajgonki wrocławskie.


Tam zaś zacząłem czytać Historię i obyczaje: Smaki dawnej Warszawy i zdębiałem. Naszła mnie  ochota nie na gęś na skwarkach, a na poprowadzenie Zewu Cthulu w Warszawie 1920 roku.
Minął  blisko kwartał od wydania tego numeru jednak odnalazłem ów tekst w sieci w wersji elektronicznej i zalecam się z nim zapoznać. Kto zechce przeczyta i zorientuje się o co mi chodzi - takiego opisu przedwojennych warszawskich knajp, lokali, restauracji jak napisał Jerzy S. Majewski do  RPG nie sporządzi zapewne długo nikt.
Grzechem zaś byłoby manipulować przy nim by przerabiać na fluffowy setting.

Po  blurbie Smartfoxa nasunęło mi się jeszcze jedno skojarzenie. Kiedy przeczytałem o detektywie z Wolnego Miasta Gdańsk przypomniały mi się sesje, które organizowałem na podstawie serialu o detektywie "Wolę polo" Bednarskiego. Pisałem już kiedyś o tym jak prosto adaptuje się seriale na sesje i co mają one ze sobą wspólnego.
Opis lokali z GW plus pomysły na sesje z serialu Bednarski na kłopoty, pozostaje tylko odnaleźć wspomniane lokacje na którejś z tych fenomenalnych map Warszawy i pierwszy dodatek do Sensacji i Przygody macie gotowy.
Borejko daje go Wam przed premierą za darmo i nie chce nawet tureckie wycierusy!

No to Sensacja IU Przygoda!

Prześlij komentarz

A propos map Warszawy to polecam http://www.smapa.um.warszawa.pl/mapa/Mapa.aspx?service=Historical z wygodną opcją porównania gdzie dane miejsce obecnie się znajduje :)

Szczur

Pewnie się komuś przyda. Dzięki.
Ja dorzucę jeszcze "Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka" jako tło dla grania muzyką.

Ogromne dzięki za pimp.

A jeszcze większe za artykuł, o knajpach Wawy nigdy dość.

ZC w Warszawie? Zagrałbym, ogólnie wolałbym ten system w polskich realiach. My jednak głównie gramy w USA, a ostatnio w XIX-wiecznej Anglii.

Dzięki za link(i) z mapami, szukałem czegoś w tym stylu:

http://london1878.com/index.htm

ale na polskim podwórku. Teraz już mam. ;)

Przy okazji. Zapraszam na moją dzisiejszą audycję o RPG i fantastyce w Radiu 404! Szczegóły na moim blogu.
Pozdrawiam,
Darcane

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget