RPG z klocków dla dzieci

Kiedy dzisiaj rano The RPGSite  poinformowało mnie o Heroica - nowej zabawce od LEGO, pomyślałem że znalazłem odpowiednią grę RPG dla dzieci.
Klocki plus niezwykle łatwe zasady to pomysł rzeczywiście genialny w swej prostocie!
Gra z LEGO została zaprezentowana na tegorocznych targach Toy Fair Lego, jednak podobną rzecz stworzył w 2003 roku Peter F. Guenther do tego na otwartej licencji.  Jeszcze wcześniej (1995r.) pojawiło się BrickWars, stopniem komplikacji przypomina RPG - rozpisana jest na 70 stronach. Zasady są darmowe i można je pobrać z tego miejsca. Rozwijana była do 2006 roku.

Moją uwagę przykuła jednak gra Petera F. Gunthera, nazywająca się BrickQuest. 
Ma niezwykle proste zasady, wykorzystuje kostkę sześcienną i oczywiście klocki z których to budujemy nasz trójwymiarowy loch. Wymagane minimum to dwie osoby: z których jedna jest graczem, zaś druga Mistrzem Klocków (BrickMaster).

Cała gra liczy sobie raptem 18 stron z ilustracjami na których zawarto zasady gry, "księgę czarów", opcjonalne zasady, informacje dla Mistrza Klocków. Ostatnie pięć stron to bogato ilustrowany rozdział opisujący potwory, które można napotkać w grze.
Gra doczekała się darmowego rozszerzenia  poświęconego nowym potworom: najbardziej porażający wydaje się Gigantyczny Królik i Mimik (znaleźć je można w tym miejscu). Inne opcjonalne rozszerzenie  BrickQuest Star Wars chyba nigdy nie ujrzało światła dziennego. 

Postacie graczy charakteryzuje kilka cech (mają one jak w RPG nawet skróty!) opisanych na "karcie postaci", stworzonej również z klocków.

Gracze wcielają się w jedną z trzech dostępnych ras: elfa, krasnoluda lub człowieka. Dostępne  klasy to wojownik, złodziej, czarodziej i kleryk. Dzięki tym wyborom gracze otrzymują specjalne umiejętności/ zdolności. Po stworzeniu postaci należy stworzyć postać z klocków a potem hajda na smoka!
Nasi bohaterowie w każdej rundzie mogą wykonywać nastepujące akcje: poruszać się, atakować oddziaływać z obiektami, rzucać czary lub korzystać z zdolności, testy wykonuje się dwoma kośćmi
Nieco informacji o tej grze znaleźć można na BBG, jej opis pojawił sie nawet w samym Wired.

Oficjalna strona BrickQuest

PS. Warto też zajrzeć na RPG FAQ -  Zuhar zlinkował tam do sporej bazy gier RPG dla dzieci.

Prześlij komentarz

Wow! Kolejny powód żeby sprzedać moje setki figur do WH40K i wrócić do Lego :D

Tfu, może i setki mam tu pod ręką, ale moje są zaledwie dziesiątki - kobita by mnie zabiła jakbym jej orków ruszył :D

Lego RPG - odkryj w sobie dziecko, co? No cóż, zobaczymy czy się przyjmie. :D

Nie no świetna rzecz nie tylko dla dungeon crawlów.
Okazuje się że najciemniej pod latarnią (heh)a najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dziwne jakoś, że mało kto wcześniej o tym szerzej wspominał jako pomoc do gier.
Ja już nawet Omlet myślałem, żeby zrobić taką karierę jak Ty z T.S. i zrobić cwetroklona, zamówić tonę klocków z ChRL za 250 PLN... Jednak spójrz na klauzule w BrickWars.
@ Darcane: Przyjmie się czy się nie przyjmie. To chyba nieistotne, tak naprawdę. Ważne że będą sprzedawane kolejne moduły/ zestawy itp. bo i tak będzie: "Tato kup BUUUUUUUUUUUUUUU"heh

Moim niespełnionym marzeniem jest zagrać sesję DnD przy użyciu legowych figurek. Tak, jak na tych zdjęciach: http://www.flickr.com/groups/legodnd/

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget