Powstaje cRPG A Game of Thrones

Na podstawie serii książek George'a R. R. Martina powstały dotychczas: dwie nagradzane ENnie gry fabularne, gra planszowa, kolekcjonerska gra karciana, serial TV, powstanie strategiczna gra video, czas więc na cRPG!
Okazało się że francuskie Studio Cyanide równolegle obok strategii czasu rzeczywistego pracuje nad komputerową grą fabularną.

W grze przyjdzie nam wcielić się na przemian w dwie postacie: Morsa Westforda i Alestera z rodu Sarwyck. Trzeba przyznać, iż jest to ciekawy zabieg narracyjny, zobaczymy jak zostanie wyeksponowany w samej grze.
W trakcie starć możemy spodziewać się rozwiązań z cRPG-ów, w których mamy do czynienia z walką w czasie rzeczywistym jak np. w naszym Wiedźminie.
Powiększ

Cyanide Studio tak naprawdę objawiło się dopiero grą Blood Bowl, automatycznie skazaną na sukces dzięki planszowemu  pierwowzorowi tej gry z Games Workshop. Tym razem mierzą się z światem wykreowanym przez autora Piaseczników. 

Czy uda jak w przypadku Blood Bowla? Ja mam mieszane uczucia - Blood Bowl to tylko jedna z kilkunastu gier, które dotychczas zrobili. I jedyna która odniosła spektakularny sukces.
U nas w momencie premiery odżyły nawet wspomnienia o Troll Footbalu - planszówce z 90 lat ubiegłego stulecia.

Źródło: Factor News
Tagi:

Prześlij komentarz

Pojawili się bardziej na "Chaos League", gdzie wydali całkiem spoko gierkę i skłonili GW do ugody podczas procesu za 'zbytnią inspirację' ;)
Wyglądało trochę jak zaplanowany skok na BloodBowl i szerokie wody.


Szczur

Ja Szczur wiem o Chaos League. I zresztą tylko o CH.L. wiem, bo niestety innych managerów to nawet nie śledziłem wieści. Zdaje się że Loki był wydany w Polsce dodawany do jakiegoś pisemka.
ps. Borejko robi researching. Nie bój. Nie zawsze ale robi. heh.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget