Lovecraftowskie SF: Eldritch Skies na Unisystemie

Eldricht Skies to nowy system bazujący na mechanice Cinematic Unisystem RPG.
Projekt pojawił się na Kickstarterze i zgromadził już połowę wymaganej kwoty, koniecznej na zakup ilustracji, edycję i wreszcie sam druk podręcznika.
Całkiem możliwe więc, że pojawi się system w którym spotkamy obcych, potwory i bogów.  Tych Bogów o których pisał Howard Philips Lovecraft.

Fragmentaryczna historia przedstawiona na Kickstarterze mówi o tym że Mi-go rozbił się w Roswell w 1947 roku, a wcześniej ekspedycja z Miscatonic odnalazła miasta Starszych Bogów na Antarktydzie. W 1994 ludzkość rozszyfrowała technologię Obcych i osiągnęła prędkość świetlną. W roku 2030 napęd Gilmana - Hawkinga pozwolił ludziom dotrzeć do gwiazd.
Oczywiście ludzie nie są sami we Wszechświecie, są jeszcze istoty z mitologi Lovecrafta.
Brzmi znajomo?

Więcej informacji na temat Lovecraftowskiego SF: przeczytać mozna na: stronie Johna Sneadatekście Michaela Tresci, dyskusji na forach: Yog-Sothoth,  theRPGsiteEden Studios

Unisystem to uniwersalna mechanika gier fabularnych napisana przez C.J. Carellę dla Eden Studios, Inc.. Gry wykorzystujące Unisystem były nominowane do Nagrody Origins. Te najbardziej znane to: All Flesh Must Be Eaten, Conspiracy X, Angels czy Buffy the Vampire Slayer PRG.
Unisystem można podzielić na dwa podsystemy, Classic i Cinematic. Ten pierwszy to mechanika realistyczna, kładąca duży nacisk na szczegóły, Cinematic z kolei pozwala na rozgrywanie sesji kinowych. MG w wersji Classic to Kronikarz, zaś w wersji kinowej - Reżyser.
Mechanika wykorzystuje kość dziesięciościenną, postacie opisane są przez 6 współczynników: Strength, Dexterity, Constitution,Intelligence, Perception, Willpower i umiejętności. W zależności od konkretnej gry lub wersji pojawią się dodatkowe współczynniki takie jak np. Punkty Dramy.

John Snead to jeden z kreatywniejszych autorów gier fabularnych. Był autorem i współautorem sporej ilości podręczników, dodatków pracując dla takich firm jak: Atlas Games, White Wolf, Green Ronin Publishing, Fantasy Flight Games.
Źródło: RPGNews

Prześlij komentarz

Trzeba bedzie sie przyjrzec. Ciekawe, co na to autorzy CthulhuTecha. ;)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget