Legoland: Star Wars Miniland

W Polsce królują pulpowe dinozaury (nawet nie te nazistowskie), a także krasnale, masowo emigrujące do Niemiec za chlebem. 

W Kalifornii zaś otwierają sekcję w ich parku rozrywki nazwaną  Star Wars Miniland.
Więcej na ten temat przeczytacie w Wired, tam też znajdziecie galerię, z której to pochodzi powyższe zdjęcie.

Źródło: Wired Geekdad

Prześlij komentarz

(O, widzę że można komentować od razu z poziomu strony. Poważnie, wydaje mi się, że ilość komentarzy wzrośnie.)

Wygląda to fajnie. Ale polskie dinozaury nie są złe. Z dzieciństwa pamiętam pocztówkę z jakiegoś takiego parku dinozaurów niedaleko Dolnego Śląska (ale to chyba były Czechy/Czechosłowacja albo nawet Niemcy), której używałem jako zakładki do książek.

Ilość komentarzy nie wzrośnie, gdyż P.-owcy czytają tą stronę jak posłowie NIE w dawnych latach w Sejmie. Spod ławy poselskiej, a jak kamera zahaczy o nich to skrzętnie ukrywali ów tygodnik.

Takie Zagłebie Dinozaurowe to mają Krakusi i Ślązacy, nie wiem skąd tam tego tyle wyrasta (i Parków Miniatur również) Podejrzewam że wyłacznie z chęci zysku - zboża się nie opłaca, ziemniaków również to se walnę na pastwisku Brotonozaura.
U nas fajny byłby park Fundomów Wiesz taki Levaris 3 metrowy, Albo Repek oparty o ścianę wieżowca czy ten wydawca w dresie w rozmiarach porównywalnych do figury Jezusa.
Ale na to rzuć okiem Darcane: http://gryfabularne.blogspot.com/2010/09/jak-przezyc-atak-ogrodowych-gnomow.html

No dobrze, ale generalnie jest to trend zastanawiający. Masz nieporównywalnie więcej odwiedzin do innych blogerów (w tym mnie) i porównywalną przy tym ilość komentarzy. Poważnie jest tak, że ludzi udzielających się w e-fandomie jest k20+10...?

A może jesteśmy zbyt hermetyczni...?

Co do dinozaurów, też mi się wydaje, że z chęci zysku, bo z czego innego? Tak jak w ZOO, wstęp parę złotych ale figurka zwierzaka kosztuje 40zł i wytłumacz dziecku, że mu nie kupisz tyglyska.

A park Fundomów fajna sprawa. Krasnale ogrodowe też by tam można było wstawić, komponowałyby się. I sale tematyczne, np. Trolle Polskie, albo Sala Wojny: Polter + Portal vs Ludzie z Bagna + Rebel. Czy coś.

Bo jestem trollem Darcane. Trollem.
A poważnie wcale mnie to nie martwi - cisza spokój, bulwersują się gdzie indziej. I słusznie.
Nie mam ochoty na levarisowanie już od dłuższego czasu.

A tych osób jest gdzieś tyle. Tych aktywnych. Mniej aktywnych 200+/- k50 wg. obliczeń Altha.

Przy czym to co się wyprawia w sieci nie ma przełożenia na rzeczywistość.
Dzisiaj byłem w sklepie z grami - ludzie owszem zakupują DeDe i towary z Portala. Z innymi rzeczami już nie jest tak wesoło.

Toś mnie Darcane rozbawił tym Portal vs. Rebel

Wtajemniczeni wiedzą...

A poważnie - ktokolwiek kto liczy na rozgłos, pełno komentarzy, sławę, niech zmieni branżę. RPG to nisza w niszy. Jak kto chce wygrać jakikolwiek konkurs na blogera roku, większe szanse ma pisząc o kotach. Zresztą w ostatnim konkursie Blog Roku jeden taki blog prawie wygrał (był w pierwszej trójce, o ile pamiętam).

Co do walki wydawnictw, tak naprawdę większość wydawnictw w Polsce jest ze sobą jakoś związana, mniej lub bardziej. Kuźnia Gier jest dystrybutorem GRAmela, Rebel jest dystrybutorem (i nie tylko) Portalu... generalnie większość się zna.

+1 Sethariel odnośnie "A poważnie - ktokolwiek kto liczy na rozgłos, pełno komentarzy, sławę, niech zmieni branżę. RPG to nisza w niszy. Jak kto chce wygrać jakikolwiek konkurs na blogera roku, większe szanse ma pisząc o kotach.".

Wszystko moim zdaniem zaczęło się tak gdzieś w okolicach Khakiego i Pana Prelegenta. Wcześniej jakieś tam fundomery przebąkiwały o "celebrytach" itp. W międzyczasie liczba blogów stricte erpegowych znacznie skoczyła (dzięki Polterowi m.in.) i stąd moim zdaniem parcie na LCD. Ludzie myślą że jak jest 150 blogerów i wśród nich będzie dziesięciu boskich to Meller do niego zadzwoni i da mu dział "do promowania".
Inna inszość że tworzy się potem syndrom sztafety gdzie jeden "miszcz" podaje pałeczkę drugiemu. Darken skończył się po Killem All, to wskoczył Drone, wywalił się transhumanistycznie to Aureus przekazywał Szopena i Miłosza, Aureusowi się zaczeła sesja to Laveris bucuje. W sumie to nie ja wymyśliłem a S. , chwała mu za to). Ja wymyśliłem tylko Cykl, dzięki któremu Ploter żyje.

A. Tylko Przedwieczny KakA zawsze będzie stał na "sraży" macierzy. Z banem lub bez.

Sugerujesz mi, że laverisuję? ;]

Sethariel oczywiście masz rację. Z tym, że ja (Ty. Borejko. Paru innych.) piszę o tym co mnie interesuje, co lubię robić i co sprawia mi przyjemność. Promować to się można na Fejsie albo Lans.fm.

No niestety ja tych antycznych czasów nie pamiętam. Gram od cholernie dawna a jakbyś mnie półtora miesiąca temu zapytał o jakiegoś blogera to bym wzruszył ramionami. Co tylko potwierdza tezę.

Co do wydawnictw i walki: Rebel jest przede wszystkim sklepem. I to stawiającym głównie na planszówki. To chyba jasne, że nie ma mowy o żadnej walce. Żartuję sobie a Wy to bierzecie na poważnie. :)

A Kuźnia Gier miała swego czasu reklamy w Rebel Times. Albo nadal ma, nie wiem.

Nie, no wiem Darcane, że tak sobie o tej Sali Wojny rzuciłeś. A ja tak sobie odparłem, bo mnie to w pewien sposób rozbawiło.

Można powiedzieć, że osiągnąłeś cel ;-)

I takim oto sposobem wyrobiłem swój przydział komentarzy na tydzień :) Zwykle nie komentuję zbyt często, bo:
- nie ma czego komentować lub do czego się przyczepić
- nie lubię komentować od rzeczy
- nie chce mi się komentować głupot
- nie chce mi się uczestniczyć w fundomowych przepychankach

@Sethariel: Nastały takie czasy, że nie wiadomo, kto żartuje, kto nie... :P

Co do komentowania - mi się jeszcze chce komentować większość z tego, co czytam. Przejdzie mi zapewne gdzieś za miesiąc...

Lepiej byś posta na Karnawał napisał.

Pisze się, powoli. Czasem długo mi zajmuje zanim zbiorę myśli (z samym pisaniem już różnie). Ale specjalną grafikę już przygotowałem :)

Dziękuję za owocną dyskusję o Fundomlandzie.Heh

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget