Konkurs Bullet Books i Gier Fabularnych

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zainicjować konkurs, w którym nagrodami będą trzy książki Jerzego Wlazło pt. Kot Syjonu.

Kot syjonu to klasyczna powieść detektywistyczna w stylu noir. Więcej o tej pozycji możecie dowiedzieć się na stronie wydawcy, którym jest  Bullet-Books.


Właśnie z konwencją noir, czarnym kryminałem powiązany jest konkurs.
Chodzi o napisanie krótkiej przygody lub nawet jednej sceny utrzymanej w tej konwencji do dowolnego systemu RPG dostępnego na rynku polskim.

Dwa tygodnie to chyba wystarczający czas na spreparowanie scenariusza/ sceny w takiej konwencji. Nie wydaje mi się konieczne rozpisywanie regulaminu (jesteśmy rozumni, prawda?), wystarczy podesłać tekst na mój e-mail.

Najlepsze trzy formy opublikuję (lub nie jeśli autor tak sobie zażyczy) i nagrodzę jednym egzemplarzem książki.

Termin nadsyłania prac upływa 05.04.2011 roku (włącznie).
Wszystko zrozumiałe, prawda?  W razie wątpliwości proszę pytać, z chęcią odpowiem.

Trzy książki dla trzech różnych osób za napisanie krótkiej przygody lub sceny utrzymanej w konwencji  czarnego kryminału.
Fundatorem nagród jest Wydawnictwo BULLET BOOKS.
_____________________
Korzystając z okazji zapraszam mieszkańców Warszawy i okolic na spotkanie autorskie z Jerzym Wlazło, autorem książki Kot Syjonu.

ZAPROSZENIE

Witaj!
Już dzisiaj pomyśl, co będzie się działo 24 marca...
Miejsce - Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki ul. Elektoralna 12 w Warszawie
Kiedy - 24 marca o godzinie 18.00
Kto organizuje - Stowarzyszenie Radomian w Warszawie
Co - Spotkanie z Jerzym Wlazło, autorem książki KOT SYJONU
Przyjdziesz? Potwierdź
W spotkaniu potwierdził swój udział Rafał Wacławik wydawca, właściciel wydawnictwa BULLET BOOKS.
Książkę polecam wielbicielom starych filmów, Philipa Marlowe'a, Simona Templara oraz Kodu Leonarda da Vinci. Jest to opowieść o przeznaczeniu, które można sobie kupić, jeżeli bardzo się w nie wierzy.
Wojciech J. Jabłoński
KOT SYJONU
Klimatyczny - intrygujący - zabawny


Czy nawet najgorzej opłacany detektyw powinien podjąć się poszukiwania kota, który nikomu nie zaginął i którego nikt nigdy nie widział?
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, przed takim właśnie dylematem staje pewnego dnia Bialas, były policjant, potomek polskich emigrantów na walijskiej wyspie Anglesey.
W tanich barach, wśród dymu cygar i oparów alkoholu, w świat Bialasa wkraczają ludzie z wyższych sfer: tajemnicza i bajecznie bogata hrabina, szwedzki finansista i aferzysta, masoni i członkowie wciąż działających zakonów rycerskich.
W tej książce każdy ma swoją trudną przeszłość, z którą musi się zmierzyć, o ile wystarczy mu odwagi. Nawet ośmioletni chłopiec, którego wychowała ulica nie jest tym, kim się wydaje. Rozwiązanie jednej zagadki stawia kolejne pytania, a każda następna odpowiedź, wbrew woli bohaterów, powoduje, że historia zatacza coraz szersze kręgi, aż po komandorię tajemniczego zakonu Prieuré de Sion, w której snują się zblazowane duchy sprzed wieków.
Co jest jawą, a co tylko wyobraźnią? Kto jest w tym świecie czarnym charakterem, a kto jego alter ego?
Nikt nigdy nie pozna prawdy. Chyba że potrafi wyrwać się z kręgu swoich lęków i fobii. Każdy potrzebuje swojego kota. Nawet gdyby i on okazał się jedną wielką iluzją.
Bialas, wielbiciel cygar i mocnych trunków, ma niezwykłą zdolność komentowania rzeczywistości w sposób ironiczny, niekiedy sarkastyczny, ale nigdy nudny. Daje się lubić już od pierwszej strony tej niezwykłej powieści.

Ten świat pochłania bez reszty, otacza, osacza i zmienia. Aby go poznać, musisz w sobie odnaleźć przewodnika.


Jerzy Wlazło - Ma 44 lata, urodził się w Radomiu, przez wiele lat pracował jako dziennikarz radiowy i prasowy. Od 10 lat mieszka i pracuje w Warszawie. Prywatnie wielbiciel muzyki Elvisa Presleya,The Beatles, Nicka Cave'a, Pavlov's Dog i tysiąca innych, a także kawy z kardamonem i zbożowej. Jest miłośnikiem kotów, żółwi i Pałacu Kultury.

Echo Dnia, Piotr Kutkowski

Prześlij komentarz

Coś napiszę w łikend i wyślę.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget