RPG Joktocelebryci 2011

Retrocwetry to bardzo mądrzy, skrupulatni, a przede wszystkim dociekliwi ludzie.
Pisząc swe noty koniecznie muszą wtrącać sporo naukowych określeń, tak aby przypadkiem młody człowiek za dużo nie zrozumiał z ich wywodów. A dodatkowo retrocweter otocza się nimbem (wszak to dominacja nad małolatem, którego język z zrozumiałych względów jest nierzadko uboższy).

I tak jeśli młody człowiek pisze: "Wczoraj graliśmy w puszczy z losowymi wydarzeniami", retwocweter napisze o tym samym: "Eksploracja sandboxa implikowała maneż peregrynacji wagabund". 

Dodatkowo z oczywistych względów w Polsce muszą się oni poddawać katorżniczym mękom, by postarzyć swoje młode oblicza i stać się truegrogonardem.
Wygląda to wszystko jak niedźwiadek Angelo przed pochówkiem z: "Jakże cudownie było bawić się pluszowym misiem" Eco.


Nimbem otaczać się można zarywając nocki, by zgłębić arytmetyczne zawiłości różnorakich publikacji w sieci. I w ten sposób postąpił Ojciec Prowadzący blog Cyclopeatron tworząc styczniowy ranking blogów opartych o blogspot. Ranking blogów old schoolowych wyłącznie oczywiście. Ocenę wyznaczała ilość followerów, czyli po polsku obserwatorów konkretnego bloga. Ale to nie wszystko, ma on specjalny dział bloga poświęcony blogometryce.

Ja tworząc powtórnie RPG agregator, chcąc nie chcąc musiałem pousuwać sporo blogów nieaktywnych ze swoich feed'ów, przejrzeć obserwatorów obserwujących obserwatorów, przeszpreać trochę wyszukiwarek i odsiać preclowe blogi.

I postanowiłem zagrać wczoraj grognardem. Liczyć, zliczać, ten jest gorszy fundom i ten ładniejszy. Grywalizacja dopadła i mnie. Tym samym zrobiłem to samo co prowadzący blog Cyclopeatron. Zliczyłem jednak wszystkie polskojęzyczne blogi blogspotowe poświęcone RPG.

Na szczęście obudziłem się rano i okazało się, że nie wyglądam jak Angelo pod koniec swojego żywota i nie zacząłem reanimować gier sprzed lat.

Poniżej lista 25 blogerów otoczonych nimbem i followerami (cyfry po nazwie oznaczają ilość obserwatorów). To szare eminencje polskiego RPG. Oni mogą decydować o tym co jest trendy na rynku, a co można zniszczyć i zbrukać w formacie HTML.

TOP HOT 25!
 1. Gry Fabularne TV 89
 2. Zwój ze Skelos 63 
 3. Inspiracje  54 
 4. Kurwidołek Furiatha 53 
 5. Barłóg 41 
 6. Gramelowo 40 
 7. Dark Fantasy Role Play 33 
 8. Rzut Krytyczny 28 
 9. Ray of hope  
 10. KRÓTKO i zwieźle o RPG 26 
 11. Kwiatki z sesji 23  
 12. Staszek o RPG 23
 13. Ścieżka 21 
 14. Ratshelter 20 
 15. Graj muzyką 20
 16. Tomakonoza 19
 17. Dzikie Plaskacze 17 
 18. Dawno temu w Polsce 14  
 19. Triki 13 
 20. RUST 13
 21. Pełną parą 13
 22. Bar pod martwym mutkiem 12 
 23. Koren Bannhir 11 
 24. Abbadon o grach rpg 11
 25. N-Euroshima 10 
 26. Ataraksja 10

Prześlij komentarz

Zbyt mocny ten różowy. Daj jaśniejszy, to będzie lepiej widać.

Tylko wg "Obserwatorów"? Myślałem, że ta metoda sprawdzania popularności blogów jest bardziej skomplikowana.

Przyznam, że w sumie zastanawiam się do czego w tym wpisie się odnosisz, Borejko - nie rozumiem skąd wziąłeś to pojęcie 'nimbu', tym bardziej iż na tej liście Top25 kogoś mi jednak 'na szczycie' brakuje.

Peace,
Skryba.

Widzę, Borejko, że skromnie pominąłeś swój własny blog ;)

Chyba wszystkie te blogi są na blogspocie swoją drogą (oprócz gryfabularne.tv).

@Levaris:Wolałbym mocniejszy rush, ale nie chce mi się szukać w kodzie kolorów.

@ Skryba: Sam też zastanawiałem się po co komu "blogometrics". Ja nie wiem. Niejednokrotnie pisałem, że liczba odwiedzin o niczym nie świadczy. Podobnie jak i Page Rank (choć ten już jest wiarygodniejszy od statystyk wejść, wyjść i UU). Także nie wiem po co i w jakim celu zlicza się się beholderów.

@Nadiv. Zapomniałem. Przepraszam

@Darken: Wszystkie blogi są na blogspocie, bo tak naprawdę za parę lat wszystkie pewnie będą na tej platformie. Google się o to troszczy już teraz.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget