W którym kościele dzwonią?

W ostatnich dniach mieliśmy doskonały przykład jak rodzą się fałszywe stereotypy wokół RPG. Żerując na błędzie, dezinformacja zatacza coraz szerszy krąg, wedle zasady: "coś tam słyszałem, gdzieś widziałem". I nie piszę tutaj o nastoletnich dziennikarzach z polskich portali, a o Foxnews.com, należącym do Fox Entertainment Group, czyli jakby nie było gigancie medialnym.

Przyznam że i ja początkowo dałem się nabrać na ten faktoid, pomyślałem że np. już niebawem w całych Stanach nie będzie można grać w więzieniach w RPG.

Przypomnę więc wieść sprzed roku.
Amerykański sąd apelacyjny utrzymał w mocy orzeczenie, zakazujące grania w Dungeons and Dragons, w więzieniu w stanie Wisconsin.
Cała sprawa toczy się już od 2004 roku kiedy to zaalarmowano funkcjonariuszy więziennych, że wśród zapalonych graczy może utworzyć się subkultura, utrudniając tym samym proces resocjalizacji.
Kevin Singer, więzień w Waupun Wisconsin odsiaduje wyrok od 2002 roku za zadźganie chłopaka jego siostry. Singer jest od dziecka fanem fantasy, zgromadził spory zbiór książek i gadżetów do D&D, które w ubiegłym roku mu zarekwirowano.

Tymczasem FoxNews.com podaje, iż było to w tym roku. Pod wpisem rodzi się spora dyskusja, na Facebooku wpis rekomenduje 7 tys. ludzi. Co więcej linkuje do dokumentu w formacie PDF dotyczącego bezpośrednio sprawy z datą sprzed roku...

Pozytywny efekt tego taki, że przypomniano sobie o sprawie Kevina, negatywny  że nawet giganci medialni nie wiedzą w którym kościele dzwonią...

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget