PP#18: Naukowe podejście do gier

Dzisiaj w Piątkowej Piątce pięć informacji o kołach naukowych, które powiązane są z badaniem gier, a przede wszystkim ich projektowaniem.

POLYGON
Polygon to koło naukowe utworzone w 2009 roku przy wydziale Elektroniki I Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Koło zrzesza entuzjastów gier komputerowych, którzy ponad granie w gry przedkładają ich tworzenie. Obecnie mamy kilkunastu aktywnych członków oraz ok. 100 sympatyków zarejestrowanych na naszym forum.

SHADER
Naszym celem jest stworzenie miejsca dla ludzi sympatyzujących z tworzeniem gier komputerowych, którzy się będą mogli szybciej uczyć i rozwijać, wspierać nawzajem, robić ciekawe rzeczy i dobrze się przy tym bawić. Zależy nam też na popularyzacji tej dziedziny wśród studentów AGH. I wiemy, jak to osiągnąć!

KTGK
Aktualnie spotkania poświęcone są głównie podstawom programowania grafiki.
Na każdych zajęciach odbywa się wykład z wybranego tematu, na ogół połączony z prezentacją przykładów i ćwiczeniami wykonywanymi przez słuchaczy.
Ponadto, członkowie koła podzieleni na dwie grupy pracują nad dwoma projektami gier w silniku Unity.

PTBG
PTBG to pierwsze naukowe towarzystwo ludologiczne w Polsce. Skupia naukowców i studentów z wielu uczelni, którzy zajmują się szeroko pojętą problematyką gier – zwłaszcza RPG i gier komputerowych. Jego celem jest popularyzowanie i rozwijanie wiedzy o grach, zarówno w ujęciu teoretycznym (interdyscyplinarnie i od strony nauk szczegółowych), jak i praktycznym (tworzenie i rozpowszechnianie gier; dydaktyczne zastosowania). Polskie Towarzystwo Badania Gier ma ambicję, aby to jego członkowie dokonywali wartościowych ustaleń naukowych oraz nowatorskich rozwiązań praktycznych.

FUNREAL - Stowarzyszenie Twórców Gier
Stowarzyszenie FunReal powstało by wspierać i integrować środowisko twórców gier, umacniać znaczenie gier fabularnych jako kształtujących kulturę i rozwijających różnorodne umiejętności, doskonalić rozwiązania fabularne i mechaniczne stosowane w terenowych grach fabularnych oraz stwarzać otwarte miejsce dla wymiany doświadczeń i idei twórców gier.

Friday Five to zacna inicjatywa, która przewinęła mi się na kilku blogach, a przykład na Ravenous Role Playing. Z pozoru może przypominać blogową odmianę twitterowego #followfriday zainicjowanego  w styczniu ubiegłego roku. Zachęcam innych blogerów do uczestniczenia w  Piątkowej piątce i polecania stron, które są warte odwiedzenia.Piątkowa  piątka nie zajmuje zbyt wiele czasu, jest skutecznym sposobem na  polecenie, popularyzację i rekomendację 5 ciekawych innych osób lub/i  ich wpisów. A także pozwala na ich utrwalenie pod jednym tagiem na swoim  blogu.
Raz w tygodniu.
Pięć rekomendacji w piątek.

Prześlij komentarz

It's so hard to get backlinks these days, honestly i need a backlink by comments on your blog / forums or guestbook to make my website appear in search engine. I am getting desperate Now! I know you'll laugh while reading this comment !!! Here is my website penis enlargement I know my comments do not relate to the topic, but PLEASE HELP ME!! APPROVING MY COMMENT!
Regards: PoormanBH2011

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget