Marcin Rusnak [Pisarze o RPG]

Moja przygoda z RPG to praktycznie historia mojej, było nie było, przebrzmiewającej już z wolna młodości. Grać zacząłem mając lat jedenaście lub dwanaście, a pierwsza sesja tak mi się wcisnęła w pamięć, że prawie całą pamiętam do dziś. Rok czy dwa później wpadł mi w łapki podręcznik do „Warhammera” i dosłownie wsiąkłem. „Warhammer” stał się moim ukochanym systemem i nawet jeśli zdarzył mi się skok w bok ku „Wiedźminowi”, „Zewowi Cthulhu” czy innemu tworowi, zawsze prędzej czy później wracałem do Starego Świata, padałem stęskniony, jak w ramiona pierwszej miłości. No po prostu ten system ma to coś, czym nie może pochwalić się żaden inny i to się już chyba nigdy dla mnie nie zmieni.
Jeśli zaś chodzi o RPG w ogóle – jest to rzecz rewelacyjna. Pomijając już moje prywatne sentymenty, nie sposób nie zauważyć oczywistych plusów wynikających z tego typu rozrywki, i to plusów w liczbie nieprzeciętnej. No bo i spędzamy czas w gronie znajomych, i rozwijamy wyobraźnię, i język nam się giętszy staje z każdą chwilą, bo przez większość czasu to nasze jedyne narzędzie. Jak się trafi Mistrz Gry, który potrafi wycisnąć z nas siódme poty – ćwiczymy intelekt na zagadkach, a talenta aktorskie na odgrywaniu postaci. Jak sami mistrzujemy – budzimy w sobie gawędziarza i intryganta, wszak jakoś te wszystkie wątki trzeba ze sobą połączyć. O tym, ile możemy się nauczyć, rozgrywając przygody w quasi-historycznych bądź orientalnych realiach, już nawet nie wspomnę. Dobre to RPG jest i tyle, normalnie najtańszy środek lokomocji: wystarczy parę kartek papieru, ołówek lub dwa, świeczka i dwóch kumpli, a droga do jednego z multum cudnych światów już stoi otworem.

Marcin Rusnak

[review]Pisarz, który w tamtym roku debiutował na papierze ("Kołysanki dla umarłych" - w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010 wydanej przez Wydawnictwo Radwan), jednak ma już spory dorobek w magazynach
internetowych (Esensja, QFant, Creatio Fantastica itp.). Więcej informacji na jego oficjalnej stronie.[/review]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget