Marcin Przybyłek [Pisarze o RPG]


Gry fabularne lubię i cenię, choć nigdy w nie nie grałem. Miałem tylko okazję obserwować ich przebieg oraz słuchać relacji. Dawno temu kupiłem podręczniki do AD&D Second Edition, ale w moim otoczeniu nie znalazłem chętnych do rozgrywki. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie stworzony świat RPG oparty na GamedecVerse. Tam wszystko już jest w zasadzie gotowe do takiej produkcji. Uważam, że gry RPG są bardzo interesujące zarówno pod względem rozrywkowym jak i rozwojowym. Wyrabiają wyobraźnię, są fantastycznym zajęciem dla młodzieży, pełnią także funkcję poznawczą – gracze wyobrażając sobie siebie w różnych sytuacjach lepiej rozumieją swoje reakcje i preferencje. Krótko mówiąc, uważam, że rozgrywka typu RPG jest jedną z najciekawszych form spędzania czasu. Jestem ZA.

Marcin Przybyłek 

[review](ur. 1968 w Pułtusku) - polski pisarz science fiction, z wykształcenia lekarz. Przez 6 lat pracował w koncernie farmaceutycznym, później założył firmę szkoleniową.
Debiutował w czerwcu 2000 roku w miesięczniku Świat Gier Komputerowych tworząc rubrykę Grao Story. Publikował teksty publicystyczne w "Nowej Fantastyce" w cyklu Co w duszy gra. W "Nowej Fantastyce" 11/2002 ukazało się jego pierwsze opowiadanie z cyklu o gamedecu ("gierczanym detektywie") Torkilu Aymorze - Gamedec. Małpia pułapka. Jego debiutem książkowym był zbiór dwunastu opowiadań Gamedec. Granica rzeczywistości, wydany przez wydawnictwo SuperNOWA w 2004. W kwietniu 2006 ukazał się tom drugi, tym razem powieść, pt. Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw.[review]
za Wikipedią


Prześlij komentarz

To Ci niespodzianka.
Chyba losował z tabeli. ;)

Raczej nie. Napisał to miesiąc temu.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget