Beer Pong, czyli Piano - Pong

Gdyby piwosze i bywalcy pubów zachowywali się tak irracjonalnie jak gracze RPG dorobiliby do tej gry otoczkę podobną do Indie i garść teorii pokroju Beer Model.
Miast klasyfikowania i omawiania swojej gry zajmują się tym co najbardziej lubią, czyli piciem piwa i graniem. I to od kilkudziesięciu dobrych lat.
W Polsce natknąłem się na zawody w Beer Ponga w Bolesławcu, jeśli internet nie kłamie odbyło się już parę edycji.
O co więc chodzi w Beer Pongu?
Beer Pong (nazywany też Bejrut) to rodzaj gry studenckiej, polegającej na piciu piwa, w której gracze rzucają piłeczkami ping-pongowymi do kubków z piwem, stojących po drugiej stronie stołu. Zazwyczaj w zabawie biorą udział dwie drużyny po dwie osoby każda.
Do każdego z nich wlewa się piwo do mniej więcej 1/4 – 1/3 wysokości. Oprócz tych z piwem, potrzebne są dwa kubki na wodę (w celu opłukania piłeczki).
Nie ma sztywnych zasad. Kubków na ogół jest 6, 10 lub 15, ułożonych w kształt trójkąta.
Celny rzut oznacza, że drużyna przeciwna musi wypić zawartość trafionego kubka. Przyjmuje się, że musi to zrobić w miarę szybko, inaczej dostanie do wypicia karną kolejkę lub przegra. Opróżniony kubek usuwa się ze stołu. Piłeczki rzuca się drużynami na zmianę, a jedna runda to wykonanie czterech rzutów – po jednym przez każdego z członków drużyn.
Wygrywa ten, kto szybciej trafi wszystkie kubki przeciwnika. Przegrani muszą dodatkowo wypić piwo pozostałe po zwycięskiej stronie.
za Joe Monster


Więcej informacji i wariacji o Beer Pongu znaleźć można w tym miejscu.
Źródło: Strange Game
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget