Wawrzyniec Podrzucki [Pisarze o RPG]

Pierwszy i ostatni raz zagrałem w RPG - "Dungeons and Dragons" - ponad dwadzieścia lat temu, w czasach dla tej formy rozrywki prehistorycznych, kiedy jeszcze mało kto u nas wiedział, czym to się je. Problem polegał na tym, że aby się jako tako grało, musiało się zebrać kilka osób. Osób, które trzeba było najpierw zainteresować, potem nauczyć, i tak dalej. Nic więc dziwnego, że po jakichś dwudziestu minutach padało pytanie: "A Monopolka w tym domu jest?" :)
Drugim problemem był wysyp komputerów pod koniec lat osiemdziesiątych, a wraz z nimi wszelkich Sokobanów, Boulderdashów, Diun, Książąt Persji i innych zabawek, tak cholernie przez swą nowość i MIDI-cukierkowatość wirulentnych, że o RPG-ach nikt już, przynajmniej w kręgu moich ówczesnych znajomych, nie wspominał. 
Trzeci w moim przypadku problem to to, że jakoś tak od zarania gry RPG utożsamiłem z fantasy, a to zdecydowanie nie jest mój genre. Owszem, planszówki i karcianki rodem z SF też istnieją, ale oprócz nich w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku zaistniał
Starcraft!
I to by było na tyle, jeśli chodzi o gry :)
No, może nie do końca. Ostatnio bowiem miałem przyjemność zagrać z bardzo inteligentną młodą osobą w całkiem inteligentną grę o nazwie “EVO”. Tak, karciano-kostkowo-figurkową, która poddała moją podstarzałą szarą masę niespodziewanym naprężeniom. Nie wiem, co prawda, czy takie coś kwalifikuje się jeszcze do kategorii RPG, wiem natomiast, że z ludzi, którzy coś takiego sobie upodobali, będzie kiedyś pożytek. :)

Wawrzyniec Podrzucki 

[review]
(ur. 1962 w Gliwicach) - polski pisarz science fiction, z wykształcenia biolog. Studiował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, po czym rozpoczął pracę naukową, początkowo zajmując się zagadnieniami biologicznej ochrony roślin w ISK w Skierniewicach, później badaniami nad molekularnym podłożem nowotworów w Centrum Onkologii w Gliwicach, a następnie przez sześć lat mechanizmami regulującymi funkcjonowanie genetycznej maszynerii komórkowej w Instytucie Wistara w Filadelfii, publikując wyniki swoich badań głównie w "Journal of Virology". W 1999 obronił pracę doktorską na temat ekspresji genów wirusa HSV-1, po czym do 2003 prowadził prace badawcze w Instytucie Transplantologii Akademii Medycznej w Warszawie.

Debiutem literackim Podrzuckiego była powieść Uśpione archiwum, pierwsza część cyklu Yggdrasil, opublikowana w czerwcu 2003 przez wydawnictwo RUNA. W 2004 ukazała się druga część cyklu, Kosmiczne ziarna. Publikował opowiadania w "Nowej Fantastyce" i "Science Fiction".[/review]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget