Prezenty świąteczne 2010

Poniżej znajdziecie listę polskojęzycznych gier fabularnych, które są warte polecenia jako prezent. To mój zupełnie subiektywny wybór, prezenty pogrupowałem wedle kwoty jaką możecie przeznaczyć na konkretną niespodziankę pod choinkę. Są to pozycje niekoniecznie najnowsze, niekoniecznie najlepsze, aczkolwiek jedyne w swoim rodzaju, warte polecenia gry.
Pogrupowałem je cenowo wedle kwoty, którą możecie przeznaczyć na prezent, czyli około 10 PLN,  50 PLN i 100 PLN.
W granicach 10 PLN

Klanarchia PDF, podręcznik główny poprawiony
Wersja PDF, kolorowa
68 MB
Ilość stron: 424
Podręcznik poprawiony. Uwzględnia erratę papierowego podręcznika oraz zgodność z opublikowanym FAQ, a także jeszcze dokładniej dokładniej wyjaśnia wiele niuansów świata i zasad gry.
Wydawca Copernicus Corporation
Cena: 9,99 zł
W granicach 50 PLN

Savage Worlds, wielokrotnie nagradzana gra fabularna, wreszcie w Polsce. Przygotuj się na rozgrywkę inną, niż wszystkie poprzednie!

Będzie brawurowo! Savage Worlds to najszybsza mechanika na rynku, dzięki której można błyskawicznie i z łatwością rozegrać ekscytujący pościg, ogromną bitwę, dramatyczny pojedynek - zarówno szermierczy, jak lotniczy. Proste zasady pozwalają tworzyć niezapomnianych bohaterów, którzy podczas niezwykłych przygód zmienią się z nowicjuszy w prawdziwe legendy. Przeżyjecie niezapomniane w chwile w dowolnych realiach, od baśniowych krain zamieszkanych przez smoki, przez odległe planety, po mroczne zakamarki Czarnego Lądu i amazońską dżunglę!

Będzie grywalnie! Savage Worlds to spełnienie marzeń o systemie, w którym przygody pisze się w mgnieniu oka, a prawdziwych bohaterów można stworzyć na kilka minut przed sesją. Mistrz Gry nie będzie musiał korzystać z komputera i wielu opasłych tomów, by przygotować scenariusz: wszystko, czego potrzeba, znajdzie w tej niewielkiej książeczce i własnej wyobraźni. Gracze szybko odnajdą się w każdych realiach i przygotują niezapomniane postaci, nie studiując godzinami setek bliźniaczo podobnych regułek. Zamiast szperać w podręcznikach, przemierzycie niezwykłe lądy i przeżyjecie wspaniałe przygody, dla których pożywki dostarczy wam własna inwencja oraz podręczniki z cyklu „Brawurowe światy”, opisujące rozmaite, niezwykłe realia gry.
Podręcznik ma 176 stron, jest w miękkiej oprawie, format b5.  

 


Wolsung: Magia Wieku Pary to pełna akcji gra fabularna, napisana w konwencji, którą nazwaliśmy magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy. Więcej informacji o mechanice znajdziesz we wpisie wprowadzającym w świat Wolsunga RPG oraz w podsumowaniu beta-testów. Magiczny steampunk Wyobraź sobie świat, w którym obok ludzi mieszkają elfy, krasnoludy, niziołki i gnomy. Świat, w którym jednorożce naprawdę istnieją, skrzydlate małpy zamieszkują korony drzew a harpie toczą z gryfami podniebną wojnę o pożywienie i miejsca na gniazda. Dodaj do tego potęgę magii, zdolną do tworzenia wspaniałych dzieł – i niszczenia ich! Brzmi prawie jak Władca Pierścieni? A teraz popchnij do przodu czas. Niech mieszkańcy tego świata porzucą lśniące zbroje, miecze i zamkowe komnaty. Magiczna Rewolucja Przemysłowa zmieniła oblicze świata – wielkie huty i fabryki zastąpiły sielskie wioski a na miejscu uroczych średniowiecznych miasteczek wyrosły potężne metropolie z budynkami ze szkła i stali. Ten świat to magiczna wersja naszego XIX wieku, w którym wiktoriańskie damy i dżentelmeni pochodzą ze wszystkich znanych z fantasy ras, a tajemnicza magia przeplata się z niesamowitą, parową techniką. Po ulicach mkną szybkie paromobile, luksusowe parowce zapewniają połączenia z zamorskimi koloniami, a nieboskłon przecinają szlaki majestatycznych sterowców. Magia, ramię w ramię z techniką, przynosi światu parowe golemy, kabalistyczne maszyny liczące i potężne, żelazne smoki. Podręcznik zawiera: 8 ras, 4 archetypy, 19 profesji i ponad 90 atutów pozwalających stworzyć niezapomnianych bohaterów, Ponad 160 spektakularnych gadżetów, Dokładne opisy ponad 20 krajów i 6 kontynentów na których rozgrywać się będą wasze przygody, Ponad 120 przeciwników godnych waszych bohaterów, Opisy 45 niesamowitych scenerii, Gotowy do rozegrania scenariusz przygody, szczegółowe konspekty dwóch kampanii i 31 scenariuszy oraz 216 konkretnych pomysłów na przygody, Łatwe zasady, wspierające szybką, barwną i pełną akcji grę, 480 stron napisanych przez graczy i dla graczy.
Wydawnictwo Kuźnia Gier


COLD CITY.  Berlin, 1950: II wojna światowa skończyła się kilka lat temu…
…lecz zmagania wciąż trwają…

Podczas gdy zimna wojna toczy się na oczach mediów, Podziemne Zmagania toczą się w zrujnowanych bunkrach, ciemnych tunelach, zdemolowanych przez bombardowania blokowiskach.
W podzielonym Berlinie Agenci polują na potwory pozostałe po nazistowskich eksperymentach. Bluźniercze istoty, szalone maszyny i technologie, wskrzeszone ciała żołnierzy i wiele innych kryje się w ciemnościach powojennego Berlina.
Nazistowskie pozostałości to jednak nie wszystko z czym muszą zmierzyć się Agenci. Ich wrogiem są także podejrzliwość, brak zaufania, polityczne ambicje. Okupanci: Wielka Brytania, Francja, USA oraz Związek Radziecki, deleguje do służb Agencji swoich ludzi. Czy możesz ufać Agentowi z innego kraju, z którym ruszasz na misję…?
Okładka miękka/ 126 stron Wydawnictwo Portal


W granicach 100 PLN

Klanarchia "Narracyjna zabawa fabularna". Po wojnie ludzi z upiorami, na gruzach starożytnego świata, narodziła się nowa cywilizacja. Mapy pełne są białych plan okalających odosobnione ludzkie siedziby. Zjednoczone wolne klany stawiają opór Ciemności. Poza ich włościami rozciąga się świat dzikiej wrogiej natury. Czciciele upiorów kaleczą ciała, by ożywić maszyny bądź upodobnić się do roślin. Smoki przyczajone na kikutach żelbetonowych drapaczy chmur czekają na śmiałków zapuszczających się w ruiny w poszukiwaniu eksponatów dawnego świata. Wilkołaki przemierzają Lodowe Pustkowia w poszukiwaniu ludzkiego mięsa. A wszyscy z trwogą spoglądają na Wschód, spowity cieniem Wieży Dzwonów, z której Cesarz zarządza swoim imperium.
W pełni kompletna gra, umożliwiająca Tobie i Twoim przyjaciołom przeżycie niezapomnianych przygód. Ogromne możliwości gry i zawarte w Klanarchii pomysły zapewnią Wam rozrywkę na wiele lat.
Klanarchia - porównaj ceny w Nokaut.pl

W granicach 200 PLN
Jeśli chcesz sprawić komuś prezent za 200 PLN, przeznacz na to tylko 100 PLN i wybierz coś z powyższej listy. Za drugą setę kup coś sobie.

Kupując przez linki partnerskie wspierasz napoje energetyzujące Borejkę.

Prześlij komentarz

"Kupując przez linki partnerskie wspierasz napoje energetyzujące Borejkę".

Nie napoje energetyzujące, a piankę dla Borejki.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget