Pokażę Wam sztuczkę # 4 Self Publishing

Było już o potencjale stron startowych, było o tworzeniu serwisu społecznościowego w minutę, było też o spersonalizowanych agregatorach wieści.

Czas zacząć zarabiać na potencjale, który tkwi w Was, czyli na naszym hobby. I nie mam tu na myśli naklejek na laptopa, czy koszulek z napisem: RPG jest rulezówa strasznie epicka, czy Ale urwał krytyka
Mowa o treściach, które możemy sprzedawać, takich treściach które pojawiają się np. na Waszych blogach.
I nie mam zamiaru jak zwykle Wam  tłumaczyć co i jak punkt po punkcie - dam Wam tylko wędkę. Rybkę złowicie sami, jak Wam się będzie chciało podejść nad rzeczkę.
Tym samym dołączycie do takich potentatów rynku RPG jak wydawnictwo Malagor czy Cyfrografia. Co więcej Waszych produktów nigdy nie zabraknie, a wiec unikniecie problemów, z którymi to ciągle boryka się Gramel.
Wasza wierszówka będzie zawsze zapłacona na czas, a Wasz wydawca nie będzie złodziejem.


OK. Żarty na bok.

Jako jeden z pierwszych na rynku RPG pojawił się jakiś twór związany z Tawerną, który szybko skapitulował. Potem spotkałem się z Wydawnictwem Synetia skorym do wydawania gier, poradników itp. ten jednak ostatnią publikację datuje na marzec. O tym jednak już kiedyś wspominałem.

Pojawiła się oto na rynku strona Virtualo, która wytłumaczy znacznie lepiej niż ja o co rzecz idzie:
Self-publishing jest zjawiskiem nowym i obecnie jeszcze nie znanym na polskim rynku. Termin self-publishing oznacza publikowanie utworów bez udziału wydawnictwa, co daje Autorowi pełną kontrolę nad stworzonym przez siebie dziełem. Self-publishing  jest doskonałą okazją i szansą dla wszystkich autorów, którzy chcą wydać swoje publikacje w formacie cyfrowym. Do współpracy w ramach self-publishingu zapraszamy autorów publikacji, utworów literackich i innych rodzajów piśmiennictwa. Utwór wydawany w formacie cyfrowym ma takie same prawa do ochrony autorskiej, jak książka tradycyjna, otrzymuje również oznakowanie ISBN.
Virtualo jest liderem polskiego rynku digitalizacji treści. Obecnie, poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji, docieramy do 6 mln Klientów. Oznacza to, że publikacja zakwalifikowana do procesu wydawniczego w Virtualo, docelowo znajdzie się we wszystkich e-sklepach, które są w sieci dystrybucji zbudowanej przez Virtualo: empik.com, eKsięgarniach Amazonka, eBook.pl i innych witrynach partnerskich.

Utwory dostarczane są do dystrybucji w mają format cyfrowy PDF-DRM, ONLINE lub ePUB w zależności od ustaleń z Autorem. Wszystkie formaty cyfrowe są zabezpieczone DRM, dzięki czemu prawa autorskie Autora są w najwyższym możliwym stopniu chronione.

Publikacje uzyskane w wyniku procesu wydawniczego mają otwarty format odczytywany przez 95% e-czytników dostępnych na polskim rynku. Daje to zarówno Autorowi, jak i Klientowi pewność, że nawet przy zmianie urządzenia na nowsze lub inne książka dalej będzie odczytywana bez żadnych problemów.
O self publishing pisze sporo autor bloga Password Incorect Piotr Kowalczyk, który wydał już sporo książek, poradników itp. Jeśli odwiedzicie jego blog znajdziecie tam między innymi:
Seria poradników dla pisarzy 2.0  (znajdziecie tam podstawy czyli 3 e-booki: Opublikuj książkę w Feedbooks, Gdzie publikować książki?, Jak wydać książkę?)
Czym jest self-publishing i dlaczego warto zadbać o jego rozwój?
Pisarzu, zostań indie [1] Wstęp
Pisarzu, zostań indie [2] Nie poszukuj wydawców
Pisarzu, zostań indie [3] Kim jest pisarz niezależny
Pisarzu, zostań indie [5] Jak rozpocząć
Pisarzu, zostań indie [4] Dlaczego warto

Początkiem przyszłego roku pojawi się polski odpowiednik Google eBookstore (wcześniejsze Google Editions), w którym Amerykanie mają dostęp do trzech milionów tytułów. Tak więc doskonały moment na pracę nad kolejnym poradnikiem "Graj czymś tam", grą fabularną, lub czymkolwiek innym nie związanym nawet z grami.
I czerpaniem z tego korzyści finansowych lub i nie - jeśli jesteśmy pendżabskimi ortodoksami.

Paweł Wimmer, prowadzący popularny blog Poradnik webmastera opublikował w Virtualo już 8 książek, kolejne ma w przygotowaniu np. Dziennik w sieci: Google blogger. 

W self publihing drzemie potencjał, zaś jak go wykorzystacie zależy od Was samych.

PS. I przestrzegam, w wielu miejscach jest sporo marketingowego bełkotu i obiecanek - cacanek oferujących złote góry. Na pewno nie zarobicie kokosów, jednak może na piankę starczy. Rozejrzeć się po linkach, które podałem jednak można.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget