Kryształy Czasu - scenariusze konkursowe

Nie ma co ukrywać lubię Kryształy Czasu, darzę ten system olbrzymim sentymentem. To takie moje Advanced D&D. Chciałbym zobaczyć grę Artura Szyndlera ponownie na rynku pośród innych gier. Z czystej ciekawości, jak poradziłaby sobie w dzisiejszych czasach. Albo zobaczyłbym choć konwersję na Miłościwie Panującą Nam Jedyną Grę W Polsce.
Tak, aby zobaczyć jak po latach odbierana jest Orchia, Katan i latające półtalerze.Tymczasem zakończyła się I edycja Pucharu Ostrogarskiego, finałowe scenariusze pojawiły się na stronie - jednak dostępne są wyłącznie dla osób, które wspierają portal. Podobnie jest z komentarzami i opiniami jurorów - uczestnicy Pucharu nie mają możliwości zapoznać się nimi o ile nie przekażą datku.
Łącznie 12 osób ma wgląd w te prace.

Sytuacja ma się zmienić dopiero wraz z nadejściem nowego Kacetowca, a scenariusze mają stać się ogólnodostępne.
Pamiętam jak długo przeprowadzałem wywiad z ASzem, pamiętam też dyskusje na forum i problemy z pracą nad nowym Kacetowcem. Więc może to nie być rychło.


Zrozumiałbym gdyby scenariusze po korekcie z ilustracjami itp. były dostępne tylko dla osób dokonujących wpłat, ale obecna forma mnie tylko bawi. Szczególnie gdy Furiath udostępnia swoją grę za 9.99 PLN, Poza Czasem jest zupełnie za darmo, nie wspominając już o innych materiałach np. stuffie jaki regularnie dostajemy od Kuźni, czy Gramela.

Zadziwia mnie polityka osób odpowiedzialnych za tak niszowy serwis. Po co w ogóle płacić za utrzymanie domeny, serwisu skoro jest tyle darmowych alternatyw?


No chyba, że faktycznie w Kryształy gra już tylko kilkanaście osób udzielających się w sieci.

Edit: Paczka 6 scenariuszy  już jest do pobrania  z tego miejsca

Prześlij komentarz

Przystojny Panie Adrianie jeśli chciałbyś zobaczyć konwersję czemu sam nie spróbujesz swych sił? IHMO siłą Kryształów jest fluff a nie mechanika (bo ta była i jest kulawa IHMO). Masz jakiś kontakt z autorem - możesz porozmawiać na temat udostępnienia części fabularnej. Konwersja mechaniczna nie powinna być tak trudna moim zdaniem. Jak znam Ramela to nie tylko nie obrazi się, ale może wesprze tę inicjatywę. Ja zachęcam bo wróciłbym na Orchię. Słava

Ja jużci to rozpatrywałem w mim umyśle nawet, zdaje się ze Piotra o to zaczepiałem. Nie opłaca się. Szkoda nerw.

Wypadałoby dodać, że dostępna dla zarejestrowanych. Pozdrawiam

P.S. Od dziś jesteś u nas na stronie postrzegana jako osoba będąca w komisji do spraw nacisków. A tak poważnie to wszystkiego dobrego na święta i mam nadzieję, że przynajmniej "rzucisz okiem" na konkursowe prace.

Ktoś będzie chciał czegoj to się zarejestruje.
Ja paczkę ściągnąłem, przeczytam pewnie ją dopiero w ...święta.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget