Homo Ludens na Allegro

Polskie Towarzystwo Badania Gier od dziś wprowadziło na serwis aukcyjny Allegro swoje dwie dotychczasowe publikacje periodyku o nazwie Homo Ludens.
Pierwszy numer Homo Ludens można pobrać bezpłatnie z tego miejsca, drugi jest dostępny wyłącznie w wersji płatnej i drukowanej. Pierwszy numer kosztuje 51 złotych, drugi 35.

W obydwu numerach pojawiają się znane erpegowcom nazwiska, takie jak: dr Jerzy Szeja -autor jednej z pierwszych książek o RPG w Polsce, Michał Mochocki -współautor Dzikich Pól i wielu opracowań do tej gry, Stanisław Krawczyk, czyli Scobin z Poltera, czy autor bloga Lisia Nora - Tomasz Smejlis, który w swym opracowaniu pt. W kręgu blogosfery RPG wspomina o moim blogu. Miałem przyjemność czytać już to opracowanie, nie do końca się zgadzam z opinią Smartfoxa, ale cóż de gustibus non est disputandum. Zwłaszcza, że teraz dowiedziałem się o jego tytule, więc tym bardziej żuczkowi nie wypada mi negować jJego opinii.


Dla osób, które nigdy nie słyszały nigdy o PTBG śpieszę wyjaśnić, iż jest to pierwsze naukowe towarzystwo ludologiczne w Polsce, skupiające naukowców i studentów z wielu uczelni, którzy zajmują się szeroko pojętą problematyką gier – zwłaszcza RPG i gier video.
Celem PTBG jest popularyzowanie i rozwijanie wiedzy o grach, zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym (tworzenie i rozpowszechnianie gier; dydaktyczne zastosowania).
A tak na marginesie zastanawia mnie dlaczego publikacje nie pojawiają się w formie płatnych PDF, a tym bardziej nie idą do szerszej dystrybucji, tylko poprzestają na Allegro.
Strona PTBG
Mój wywiad z dr. Jerzy Szeją, a tutaj z Michałem Mochockim. 

Prześlij komentarz

Dzięki za miłe słowa. Chętnie bym podyskutował f2f, ale to raczej mało możliwe w chwili obecnej, a w necie komunikacja wszystko wypacza.

Na tegorocznej konferencji miałem dużo mnie kontrowersyjne wystąpienie, bo o heroic fantasy w RPG, po części spin off artykułu pisanego do Kultury Popularnej o kulturze pulp w RPG.

"Dzięki za miłe słowa. Chętnie bym podyskutował f2f, ale to raczej mało możliwe w chwili obecnej, a w necie komunikacja wszystko wypacza."
Zupełnie się zgadzam.
Conan cię opętał. Heh. Przeczytaj list HPL do Howarda w biuletynie Carpe Noctem. Zresztą fajna pozycja, czekam na nią.

Opętał straszliwie. Serio. Poczytuję teraz w oryginale opowiadania, wszelakie, nie tylko fantasy. Plany nie tylko erpegowe mam z Howardem.

Carpe Noctem czytałem, super, że biografia wychodzi, choć nie widziałem jeszcze jej w księgarniach.

Listy zarówno HPLa jak i REHa nabyłbym, gdyby tylko wydano je u nas. Za oceanem niedawno opublikowano korespondencję REHa z innymi pisarzami. Bodaj trzy gigantyczne tomy. Marzenie.

Ja nie wiem czy przebrnąłbym teraz przez te 50 (jak się nie mylę) tomów wydanych w Polsce. Ale to tak jak pisałem w odniesieniu do WFRP - to taki roleplaying game w której jesteśmy mediewistą Starego Świata.
A tak z innej beczki - cena zaporowa Homo Ludens i nieproporcjonalna do objętości, ale nie zawartości.

Wiesz, zasadniczo HL w papierze jest przeznaczony głównie na egzemplarze autorskie i do bibliotek (wymóg). O ile pamiętam rozmowę z Augustynem, nie był docelowo przewidziany dla kupujących niejako spoza. Dlatego udostępniono wersję free w PDFie.

Nie wiem, jak tam z aspektem ekonomicznym, ale jeśli wydawnictwo UAM funkcjonuje podobnie jak wyd. UWr, to szkoda gadać: ceny druku wysokie, możliwości małe.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget