V Międzynarodowy Festiwal Sztuki OpowiadaniaDzisiaj w warszawskim Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego rozpoczyna się piąty Festiwal Sztuki Opowiadania. Przez pięć dni opowiadacze z całego świata snują opowieści w różnych językach i przy akompaniamencie instrumentów. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będą historie pochodzące z rejonu Morza Śródziemnego, a w szczególności ze starożytnej Grecji. Festiwal organizowany jest przez grupę Studnia O. Pełny program znaleźć można na stronie grupy, zaś sylwetki artystów i opisy spektakli można znaleźć w folderze Festiwalu 2010.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania „Studnia Opowieści” odbywa się w Warszawie od 2006 roku, jak dotąd – zawsze w listopadzie. Przez pięć jesiennych dni (a czasem i nocy) słuchamy i opowiadamy. W poprzednich edycjach festiwalu wzięło udział wielu wybitnych artystów słowa z całego świata: Mimi Barthelemy z Haiti, Jane Blake z Jamajki/Wlk. Brytanii, Nathalie Le Boucher z Francji, Mimmo Cuticchio z Sycylii, David Campbell ze Szkocji, Manya Maratou z Grecji, Vayu Naidu z Indii, i wielu, wielu innych.

Poprzez festiwal staramy się pokazać tradycję i współczesność sztuki opowiadania. Rozbrzmiewają różne języki i rytmy, przywołane zostają opowieści najstarsze i opowiedziane całkiem nowe, wolniej płynie czas, krzyżują się kultury, spotykają ludzie.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget