Pret-a-Porter ma dofinansowanie 186 tys?!Wracam sobie przedwczoraj z Warszawy. Czytam Wyborczą. Odpoczywam od e-fundomu, nie tropiąc się o to czy narracyjne gry fabularne to gry fabularne, czy tylko D&D jest RPG lub czy szkło zatrzymuje w WoDzie więcej obrażeń niż klinkierka itp.

A tu na 31 stronie Gospodarki wypowiada się Ignacy Trzewiczek, szef Portalu, który dostał dofinansowanie z NBP dla Pret-a-Porter. Myślę, świetnie. Patrzę na kwotę dofinansowania - oczom nie wierzę. 186 tysięcy złotych! Obok tego wyborcza.biz wspomina o 166 sprzedanych egzemplarzach gry  "Mali powstańcy". Wracam do domu - wieść wisi na Bagnie. Wersja elektroniczna, mówi o 2 tys. "Małych powstańców", jednak budżet pozostaje ten sam.

NBP przeznaczył na produkcję gry 186 tys. zł i zakłada, że sukcesem będzie sprzedaż na poziomie 800 egzemplarzy w ciągu roku, przy początkowym nakładzie na poziomie 1 tys. egzemplarzy. Dla porównania: detaliści szacują, że w tym roku sprzedano ok. 2 tys. egzemplarzy gry "Mali powstańcy", która powstała pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego i zadebiutowała rok temu.

Dzwonię więc do Wydawnictwa Portal, odbiera automatyczna sekretarka. Uczę psa komendy "ślij e-mail" do Ignacego Trzewiczka. Czekam na odpowiedź.
Jeśli Wyborcza.biz nie popełniła trollika drukarskiego mamy chyba do czynienia z największym budżetem dla gry planszowej w Polsce.

Za 186 tys. złotych można kupić:
  • prawie cztery i pół tysięcy kompletów kości z Q-Workshop
  • Ponad 3150 egzemplarzy gry uwiedzionej przez technikę
  • prawie sto tysięcy butelek niepasteryzowanego Kasztelana
  • prawie 140 tys. petard draskowych "Achtung - k208"
  • Samolot Cessna 152 i 3678 tysięcy gum do żucia w drażetkach
  • Fotoplastikon z Redaktorami, Zastępcami Redaktorów + k100 konwentów

Prześlij komentarz

Ha ha ha, wszystko jasne, rozumisz - Trzewik za pozostałe 130tyś. Kupił sobie audice i rozbija się po kraju.

Podobnież.PS.Choć in prv pisał co innego.

Pss. (w Południe)


Nie mioł wyjścio dyć NIK, KRUS, ZUS, PIS, wszystcy by zaczęli hledoć skond ten nowy autok - a tok on rozbijo się Audicom, bajtle w szule sie cieszom, Dżoana Krupa zostaje nowom babówkom twarzowom na rozkładówce Portola, piontki lecom za cycki, RypYgGy już go nie drenczom, feryje w Ryjo łelkom Zwei.

Co Ty mie tu fanzolisz za kloty slonzoku z doskoku? A nojnowszo frela ze Portala to podobno bydzie Zyta Gilowsko...

i Nelly, owned :D

Otworzę Wam część przeznaczoną blogu wyłącznie dla Ślązaków.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget