Newcomer Ultimate Edition


Zdziwił mnie nieco szum wokół przygodowego cRPG Newcomer - dowiedziałem się otej grze z Bagna jakieś dwa lata temu.
Dzisiaj trąbi się o "grze tworzonej 20 lat". Bo tak istotnie jest, jednak chodzi o reedycję gry z 2001 z poprawionymi błędami.
Grę tworzyło wegierskie studio CID Studio, ma nieliniową fabułę, wiele poziomów rozwiązania konkretnych problemów i zapewnia 70-280 godzin gry, co bije na głowę wszystkie powstające dziś produkcje AAA.
Wedle zapewnień twórców ma 180'000 słów tekstu w grze (co również jest imponująca liczbą), 130 różnorakich przedmiotów, 100 cutscenek, animowane intro i outro.
Łączny rozmiar gry to 2 MB (11 dyskietek 5,25'), wymagany jest 8 bitowy procesor (CPU 0,985 MHz), 64 KB pamięci RAM. Gra jest kompatybilna z PAL i NTSC.
Wszystko jasne?
Gra jest na C64.

Więcej informacji na temat Newcomer:

Tagi:

Prześlij komentarz

Pamiętam niektóre screeny z Secret Service czy innego pisma o grach z początków lat dziewięćdziesiątych. To była taka krótka informacja o nowo powstających grach.

Jak widać w końcu jest :)

Ja zainstaluje, obadam tą grę. Sam jednak nie pamiętam żadnych wzmianek o tej grze. Dowiedziałem się o niej od Nivo na Bagnie.

Wreszcie. Od paru lat nie bylo zadnych wiadomosci poza tym, ze "pracuja".

Zastanawia mnie, czy to, co pisza o dzialaniu pod VICE oznacza, ze dodaja od razu wersje zemulowana. Jesli tak, to pewnie kupie. :)

Kaellion - ona juz byla. Sam gralem na emulatorze (CCS64) w wersje normalna i rozszerzona. Co rpawda tylko chwile, bo ie mialem wtedy czasu, ale gra wyszla byla kompletna. Swietna demonstracja tego, co da sie z C64 wycisnac.

Ja spróbuję na telefonie uruchomić przez Frodo...

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget