Gra karciana: Folwark

Powstaje kolejna niekolekcjonerska gra karciana o nazwie "Folwark" osadzona w realiach siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej. Gra jest projektem Pospolitego Ruszenia Szlachty Ziemi Krakowskiej dofinansowanym przez MKiDN.
Jak informują jej autorzy prace nad grą trwają już od 2008 roku.

Gra jest bezpłatna dla pierwszych 50 osób, które uczą się w  gimnazjum lub liceum -  wystarczy skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie gry.


"Folwark" to projekt mający na celu wydanie niekolekcjonerskiej gry karcianej o tym samym tytule.


Grający w "Folwark" przenoszą się do czasów panowania Zygmunta III Wazy, króla rodem ze Szwecji, który swoje rozdarcie pomiędzy tronem w ojczyźnie a Rzeczypospoitej oraz katolicyzmem a protestantyzmem przeniósł na arenę międzynarodową, której centrum stała się Polska.


Gracze wcielają się we właścicieli majątków ziemskich, których potęga przyczyni się do tryumfu lub klęski Rzeczypospolitej w kryzysowych momentach. Będą konkurować o powiększanie majątków i zabiegać o poparcie ważnych postaci historycznych począwszy od cesarza Rudolfa II czy króla Zygmunta III a skończywszy na alchemiku Sędziwoju i krwiożerczej hrabinie Elżbiecie Batory.


Wygra ten, który odłoży na bok prywatę i w kluczowych momentach historii będzie w stanie wspomóc swoją Ojczyznę, ale do tych momentów trzeba jakoś dożyć...
Źródło: Portal sarmackiTagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget