GHOULASH

GHOULASH to kolejna stara (1982 r.), mała, ale zapowiadająca się ciekawie gierka dla dwóch graczy. Rozgrywa się na specjalnie przygotowanych do tego planszach i wedle określonego scenariusza. Przyrównywana była do Wojny morskiej (czyli Statków) i jest swoistego rodzaju miniaturowym dungeon crawl'em.
W jednym box'ie GHOULASH zawarto scenariusze i różnorakie akcesoria. Obejmuje trzy gotowe scenariusze, pięć  pakietów online, scenariusz AGN, dwa długopisy i dwie podkładki. Łącznie dwadzieścia pięć scenariuszy.
Problematyczna w tym przypadku może okazać się cena 30.00 $ (plus koszty wysyłki), która deklasuje GHOULASH w porównaniu z Pocket Dungeon (choć to zupełnie dwie różne gry). 
Jest jednak na to sposób, by zaoszczędzić $. Wystarczy ściągnąć zasady z tego miejsca, przyjrzeć się stronie GHOULASH i poczytać info o samej grze, scenariuszach etc.  I grać. Osoby, które nie lubią czytać, mogą zobaczyć poniższe  video.

GHOULASH doczekał się też polskiej wersji spreparowanej w Bielsku-Białej (jak się nie mylę) kilka lat temu o nazwie Bazyliszek. 
Temu jednak poświęcę w stosoVnym czasie (czytaj "niebaVem") osobny wpis.

Źródło: Print and Play


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget