Łapu capu #5

Kufel zimnej wody wylała na nas Redakcja jednego z największych i najstarszych polskich zinów internetowych Tawerny RPG. W tymże roku możemy spodziewać się jeszcze jednego wydania.

Redaktor 'Pozdrówka!' Naczelny przyznaje nagrody w kategorii absurdalny flejm.
Do ścisłej czołówki zaliczył dyskusję na temat okładki nowego dodatku do gry Wolfunk.
To, co wyróżnia nasz serwis, to właśnie nastawienie na użytkownika - ponieważ Poltergeist jest tworzony przez fanów i dla fanów. Cieszy, że vortal idzie w dobrym kierunku i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów. W dalszej fazie rozwoju fany liczą na gratyfikację punktową za wkład i rozwój w postaci flejmów.  Sugerowane wartości punktowe: 1 komciunio flejmogenny= 1 Pónkt PZPN.

Z nowym, bardzo krótkim i treściwym cyklem wystartował znany i ceniony Aureus. Zaimplementował do łatwego w obsłudze bloga, promowanego na stronie głównej nie co innego jak mikrobloga! W ten sposób przedstawia nam swoją kolejną jawną formę swojej ekspresji artystycznej, czyli cytaty, które utkwią nam przez szereg lat w głowie.
Ćwierkające Dziecię Nienarodzone (CDN) mogłoby być chwytliwą nazwą dla łatwych w obsłudze mikroblogów, na tej jakże przyjaznej od lat platformie.

Zastępca Redaktora Naczelnego poinformował, że strona polskiej edycji The Shadow of Yesterday poinformowała, o tym że prace nad poprawioną wersją tłumaczenia zbliżają się ku końcowi. Redaktor Naczelny poinformował także, że więcej dowiemy się w innym terminie, niż Inne Sfery.
Rozgorzała ostra wymiana zdań włącznie z określeniem wydawnictwa "jak z koziej dupy trabka ;)", które to przemianowało się z wydawnictwa na Grupę Tworzącą.
Cóż zdarza się, że strony samoistnie informują, zwłaszcza jeśli są to Hiperstrony.
Na szczęście wNet ruszył Redaktor 'Pozdrówka!' Naczelny i pokasował większość niestosownych komentarzy (w tym konkurencyjnego wydawnictwa Malador, które już wydało tą samą grę, jako Wydawnictwo, nie Grupa Trzymająca TSoY) po czym przeprosił w języku angielsko-polskim za to, że komentarze straciły sens. Na szczęście nie skasował komentarza swojego ex- kolegi redakcyjnego za wulgaryzm łamiący  podpunkt regulaminu: "wszystko da się napisać bez dupa".


Mamy wysyp portali, ostatnim jest RPG FAQ, czyli po polsku: G.F. CH.U.J.(Gry Fabularne Chciałbym Usłyszeć Jak?)
Kto to jest grognard? Zapytuje tam pewien querier. Pytanie jest nieścisłe, bowiem nie wiemy jaki grognard. Europejski, czy afrykański?

Prezenter telewizyjny podzielił się z nami swoimi przemyśleniami. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kto jest odpowiedzialny za najpopularniejsze artykuły o słojach, KULT-owe katastrofy lotnicze, plagiaty itp. W kolejności wymienił je użytkownik Michał:

"Sukces sekcji rpgowej na polterze to: Seji, Duce, Furiath, Zsu i Rebound na dnd, Gruszczy na WoDzie, Viriel na WFRP i tak dalej i tak dalej"
Ku chwale Portierni! Do laptopów wystąp!


Aby jakaś gra mogła być przetłumaczona na Polski to musi być albo bardzo popularna, wydana przez dużą korporację albo musi być naprawdę dobra. 
Tymi oto słowami Prezenter TV wprowadził nas do swego materiału video o grze  Suwałki: Zimne Miasto.
Zastanawia mnie tylko czy Suwałki: Zimne Miasto zaliczyć do:
a) bardzo popularnych
b) wydanych przez dużą korporację
c) naprawdę dobrych

Serial Kraina elfów to istna skarbnica konspektów na scenariusze. Odc. 40 został nagrodzony australijską nagrodą Screen Music Award w kategorii Best Music for Childrens Television. Całkiem ciekawe pomysły możemy zaczerpnąć do naszych przygód z programu TV, zamieszczanego na WP i zgarnąć Kłentyna:
Profesor zapoznaje elfiki z systematyką zaczarowanych zwierząt. Pojawia się różowy klituś bajduś. Pola pragnie się nim zaopiekować i nadaje mu imię Tuptuś. Profesor uprzedza ją, że ma on szczególne wymagania pokarmowe. Elfiki wyrywają go sobie z rąk i maskotka wpada do wody. Zmienia się w ropuchę różową. Okazuje się, że Tutpuś jest wysłannikiem Pulcheryny. Co chwilka zmienia postać. Jedną z ostatnich jest piękny jednorożec. Niesie Polę do zamku Pulcheryny. Ta złości się, że przyniósł tylko jednego elfika.
 «utwór literacki ośmieszający i piętnujący wady ludzkie, obyczaje, stosunki społeczne itp.»Prześlij komentarz

Ja zapytuję: Dlaczemu lew nie kreci, w Suwałkach wpiedalają korę z brzózek, regulamin mówi o słowie "dupa" łamiąc w ten sposób regulamin mówiący o słowie "yebnoł", TSoY nie nazywa sie STóY, Tacyt nie cytował Cycerona i cacyków a moj zaczarowany elfik, po namoczeniu, zaczął wydzielać odór płonących gumiżelków?
Nie liczę na szybką odpowiedź.

Pozdrówunia i plusiki.
Porada: przeczytajcie ww. całość na głos jednym tchem i bez znaków przestankowych wtedy ów tekst nabiera większej głębi (drugiego dna?).
Chyba też zacznę u siebie piehdolić od rzeczy, inaczej chyba nie ma szans żebym był na Borejkopedii cytowany.

Szczerze mówiąc tyle osób już "pierdoli od rzeczy" że ja nie ogarniam tej kuwety. Wyrywkowo i na łapu capu to pobieram.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget