Łapu capu #3


Brontozaur i tyranozaur, skała i monolit, moloch i lolonizator, ostoja RPG, "...jeden z największych i najstarszych polskich zinów internetowych (ukazuje się nieprzerwanie od kwietnia 2000 roku) poświęconych fantastyce i grom fabularnym..." *
Tawerna RPG, bowiem o owym zinie mowa zapewnił nam w czerwcowym numerze kufel dobrych gier fabularnych. Znalazł się w nim wstępniak, 10 recenzji książek, 5 filmów, 3 gier komputerowych, jedna relacja i jeden przegląd. Tradycyjnie już nie zamieszczono tekstów dotyczących gier fabularnych. To naprawdę wspaniała nowina, i nowa świecka tradycja, jesli wspomnieć poprzednie publikacje.
* za wikipedią

3*P, czyli publikować, politykować i prowadzić powinni również fani gier fabularnych. Najlepiej bezprzerwanie i bez końca, jak ma to miejsce od 5 lat w wątku pt. Flejm polityczny.
Wybitni znawcy polityki udają się do Psychiatryka24  by tam pisać. W ramach wymiany kumoterskiej politolodzy piszą np. na Salonie 24 w zacny sposób o Wampirze: Maskaradzie (polecałem na Twitterze!), zaś gracze na Portierni o polityce.
Dyskutuje się wyłącznie w parlamentarny sposób.
Ukazano to w wpisie na blogu, o unikatowej nazwie Siman bloguje znajdującym się w ablogosferze, znanego portalu.
Jeden z użytkowników serwisu zainicjował już znaną Blogową Zabawę Narracyjną pt. War Flame RPG słowami:  
"Tylko przez szacunek dla innych użytkowników nie użyłem gorszych słów. Bo swoją wypowiedzią stoczyłeś się na dno rynsztoka. Niewiele jeszcze wiesz o życiu i ono jeszcze nauczy Cię pokory i szacunku dla innych, i to w sposób bolesny, jeśli będziesz miał takie podejście do innych."
Wtem(!) i znienacka Prowadzący Blogową Zabawę Narracyjną, autor bloga Siman bloguje nie wiedzieć czemu zaapelował o spokój oraz kulturę, a kasowanie komentarzy uznał za ostateczność. Tym samym dysputa po kilkunastu postach się zakończyła, choć wydawała się wielce obiecująca.

Komentowanie to wieloletnia bolączka serwisu. Z tym problemem spotkał się nie tylko autor bloga aspirującego do politologicznego. Problem dotyczy również użytkowników forum.
Czy można pisać dwa posty pod rząd? A może raz na 48 godzin? To kolejny dylemat, sądzę że rozwojowy i mogący wnieść wiele do życia serwisu. Czytelnicy sami przyznają, iż jest to niezwykle ważna kwestia.
Czy można komentować pod swoim komentarzem?


Dyskutować można nawet po kilku latach. O jednym i tym samym. W sukurs przychodzi tu Redaktor z wyspecjalizowanej redakcji odpowiedzialnej za dbanie o aktualizację i jakość swoich działów. kadu, kaduceusz, autor konwentowego kaduFate, uhonorowan również kaduWstęgą, wieloletni autor bloga o unikatowej nazwie kaduceusz bloguje z wieloletniej blogosfery Portierosfery.
Zabłyszczał Powtórką z rozgrywki, by od razu ją kontynuować po tygodniu. Powtórka z rozgrywki to cykl, który miłośnikom piłki nożnej może przypominać cotygodniowe wspominki w telewizji o meczu na Wembley w 1974 roku. Na pierwszy ogień poszła recenzja pisma, które nie istnieje, jednak "ma znaczenie historyczne" bowiem recenzja jest kadu autorstwa. Im dalej tym lepiej. W drugim odcinku odkrywa zamorskie pochodzenie słowa "heartbreaker" i nadaje honorową Wstęgę Drozdalowi w żołnierskich słowach: "Nasz mistrz publicysta". Ów mistrz publicystyki z nieznanych przyczyn opuścił już jakiś czas temu szeregi Szanownej Redakcji. Do szeregu po odznaczenia wystąp, albowiem kadu będzie katował wspomnieniami "kiedy było jeszcze dobrze i rządził Seji" do końca wakacji.  Cykle na vortalu są nieodłącznym jego elementem. Tak jak wspominałem, jest jak w jednym z odcinków komiksu Kajko i Kokosz. Kto zjadł z gruszy owoc ten trafia do zaklętego okręgu wiecznie spragnionych. Przykładem takiego Spragnionego jest autor bloga o unikatowej nazwie Kastor Krieg bloguje, który od grudnia 2007 prowadzi w trudzie czoła nieaktualizowany od roku serwis Oneiros, gdzie jak pisze: "Staramy się dotrzymać kroku aktualnym wydarzeniom związanym z WoD". W międzyczasie był Chiefem Translatorystów polskiej edycji WoDa, by zostać wyrzuconym za porozumieniem stron. Wyrzucanie na tyle weszło mu w zimną, obmarzłą krew, że z Portierni wyleciał chyba z k2 razy.
Przewrotnik opublikował recenzję gry, do której każdy w Polsce zrobił/ zrobi setting. Jak za dawnych czasów, nie na 140 twitterowych znaków, a na 140 komci. Obalił mit o grze dla 30+ twierdząc, że to gra dla młodych i OkoYrhedessowsersów. W podtytule zapytuje: czy Brawurowa i Grywalna gra (sprzed 7 lat, jak się nie mylę)  jest przełomowa?
Co ma to wspólnego z Cyklami (nie, nie z tymi z Wampira: Maskarady)?
Otóż Bach! Ban!G popełnia k10 recenzji i artykułów z flejmem. Potem k10 negujących cokolwiek wpisów (np. Cykl Dość do diaska). Potem obraża Pana XY,  następnie Pana Redaktora. I Hop Siup! Ban! Powrót za jakiś czas na łamy vortalu niczym Spragniony w komiksie Christy. Smakuje toto jak rozWoDzona WóDka, ale śmiechu zawsze jest co nie miara.

Szef Wydawnictwa GRAmel znowu wykazał się netykietą i dbałością o swego klienta i czytelnika. Sugeruję w następnym wpisie tytułować go w następujący sposób:
"Uwaga wpis przekierowuje na inny blog, jednakowoż rozumiem i chcę kontynuować ponieważ mam powyżej 18 lat, poza tym nieobca jest mi nagość, co więcej jestem edukowany seksualnie, oraz nie gorszy mnie polityka prorodzinna poprzedniego i obecnego rządu. Oświadczam, że jestem w pełni sił umysłowych, nie korzystałem z używek przed kontynuowaniem przekierowania, ani produktów z dopalacze.com. bądź i lub jej pokrewnych lub podobnych. Informacja skierowana jest do osób odczuwających wrodzoną niechęć do późnych dzieł Teresy Orlowskiej i wczesnych Gillian Anderson."


Współautor Wolsunga RPG wykazał się zupełnie odwrotnym zachowaniem do Szefa Wydawcy SWEPl. Sposób w jaki zatytułował swój wpis był wielce naganny i znajduje się w słowniku, pod hasłem masturbacja. Był objawem totalnego braku elementarnych zasad kultury. Sądzę, że Redakcja powinna opublikować swoje stanowisko w tej sprawie. Nie można było normalnie? Po polsku? Np. Graj Ogórem?


Graj Muzyką to blog znanego i cenionego Aureusa. Po kolei opuszczały go Kalliope, potem Erato, Chopin Ponury, Miłosz i Nehrebecki. Związał się więc z Muzą RPG i założył blog o muzyczce puszczanej z Winampa na sesjach gier fabularnych, co to niby zrobi za Was nastrój. Nisza jest duża wśród blogów jak widać.
Wtórność tytułu bloga nie przeszkadza Autorowi, jednak wyśrodkowanie już tak.W międzyczasie warto poczytać problemy Starej Szkoły, która dotarła już do Sztuki Magii, a zaczyna zbliżać gigancimi krokami do oldskullowego Crystallicum. Polska Stara Szkoła ściera się właśnie z trzecioszkolnymi polonistami. Trzecioklasiści walczą z autoryzacją własnego autorytetu Polskiej Starej Szkoły. Brzmi ciekawie.
Komentarze są najciekawsze zazwyczaj.
Leseferyści erpegowi ścierają się z symulocjanistami Moksze, a każdy bawi się i tak w własnej piaskownicy. Miejmy nadzieje, że przez kolejne lata (do okrągłych czterech dziesięcioleci RPG) pojawi się Czterdzieści Szkół.
Postaram się je przetrwać.I wiadomość z ostatnich godzin. Jak poinformował Redaktor Wydania TSoY pojawiła się beta podręcznika TSoY. Co więcej postanowiono udostępnić materiał The Shadow of Yesterday na Polskę Zachodnią, Północną, Południową i Popołudniową. Betatesterom.
Będzie to już trzecie wydanie, tej samej gry w przeciągu bodajże 2 lat.


Ostatnie Łapu capu sprawiło, iż  wśród komentujących postrzegłem kilku poetów. Nie sądziłem, że Ars Poetica jest tak silnie zakorzeniana pośród graczy RPG, a ja jako jeden z niewielu zawdzięczam te oto teksty tak wielu (słownie trzem- hehe, hem).

By oddać hołd wszystkim trzem Mistrzom Poezji postanowiłem zamieścić sondę na blogu, dzięki której wyłonię najlepszą odę na moją cześć.
Wyniki na Odę do Borejki w kolejnym Łapu Capu #4


Tak, czy owak, jakem Stachu Nowak.
Powiem krótko. Jestem wódką.
A łeb mam jak sklep.
Dzięki wszystkim Wam za ody, spiję za Was miody 
Do Canossy się nie wybiorę, wolałbym jużci być tępym trollem.

Do Borejki
Zamiast pisać pisać na blogu do oporu,
weź przykład lepiej z Bacha Translacji,
idź do Canossy, dokonaj ekspiacji.
Czekają na Ciebie tytuły Nadredaktorów.
Kolega Szefa RPG

Borejko, Borejko, cóż z Ciebie za pani, 
że za Tobą idą chłopcy malowani!  
Oj dana!
 Spad z poltera

Adrianie Kuc - Borejko, Ty jestes jak zdrowie
Ile Cie trzeba cenic ten tylko sie dowie
Ktoremu od lansu nie staje Serwis przed oczami
Lans Dziennikarzom zostawmy
Vivat! Borejko z nami!
Seji

GŁOSUJ W SONDZIE NA GŁÓWNEJ STRONIE! 

Ilustracje: Kajko i Kokosz; Tytus, Romek i Atomek, Wikipedia, Film, Asteriks i Obeliks, Katalog znaczków, Nokaut.pl
Źródło: RAP-eRpegowa Agencja Prasowa


PS.Jak wspominałem na Twitterze z aktualizacjami ciężko, odpoczywam od sieci sieci.Prześlij komentarz

E, ten moj wpis to raczej wczesne filmy z Foxem, niz Orlowsky i inne.

Dzien dobry.

Jajakoinformujacy na twitterze uprzejmie zapytuje, ile nalezy sie za powyzsza wzmianke i link. Chcialbym zaplacic za reklame, zeby bylo na wierszowke dla autora bloga, poniewaz "on tez jest autorem".

Bardzo prosze o kontakt.

Doprawdy żałosne.

Generale Borejko, donoszę uprzejmie, że 'zakisić ogóra' to wcale nie znaczy to, co sugerujecie, że znaczy, tylko jeszcze gorzej, bo w dwie osoby (najlepiej żeńską i męską). Przynajmniej w moim regionie.Poza tym chciałbym twórczością poetycką też uwielbić Generała, trawestując stary i godny wiersz Osoby z Południa:


Blogosfera niezależna,
bluzgonośna,
niezbyt wielka,
naprawnica fandomiarska.

Niby sfora średniej wielkości psów o niespecjalnie bojowym charakterze szczeka
wyszczerzając klawiatury,
omamiając artykułami,
kusząc blogrollem i komciami.

Nie ujawni planów ciemnych,
jak zabije Płoda,
i userów biednych,
wyśmiewając i piętnując,
niszcząc nasto-redaktorów,
zdegraduje cały serwis
i położy swoje komcie
w samym sercu Europy.

Blogi Płoda rade zgnieść
by zaśpiewać znaną pieśń:
nur für Komcie,
nur für Fejm,
nur für Lanson,
Płoda wróg,
zniszczyć chce graczowski lud,
tak, by scena nie istniała,
by się sama zatracała,
z mapy hobby wymazała.

Otwórz Borejko oczy dziś
na szatański retrogejmerów zmysł!


To pisałam ja, Osoba z Południa.

@Piotr: Nie śledzę tematu dogłębnie. To i piszę o wczesnej Archiwistce X.
@Seji: Dobry wieczór.
Piana.
Dobranoc.
@Anonim: Żałuję że nie AŻ&Ż
@lucek. U nas określenie jest identyczne i dokładnie odpowiada ciurlaniu lubo torbieniu. Kisić samemu się nie da. Choć np. Obecny Prezydent, a ówcześnie Marszałek pełniący obowiązki Prezydenta powołują się się na różnorakie wikipedię to i ja sprawdziłem.
Za twórczość poetycką z całego serca dziękuję.
Zostałeś Dżentelmenie nominowany do przyszłej sondy w pokoju zwierzeń.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget