Darmowy wstęp do Space 1889

W internetowym sklepie DriveThru RPG pojawił się darmowy PDF: Introduction to Space 1889. Ta wersja pochodzi sprzed niemała 20 lat z czasów kiedy steampunk nie był jeszcze tak popularny, a sama idea wiktoriańskiej SF wielu graczom wydawała się dosyć dziwna.
Na 17 stronach zgromadzono opis statku powietrznego:  British Royal Navy Duke of York-Class Interplanetary Ether Flyer, teksty o Czerwonej Planecie i kolonizacji samego Marsa oraz jego mapę. Kolejne strony zajmują inspirujące opisy kilku statków powietrznych, broni itp.


Space: 1889 to gra stworzona przez Franka Chadwicka w 1998, wydana przez Game Designers' Workshop. Jej reedycją po latach zajęło się Pinnacle Entertainment Group, gra po latach wykorzystywać będzie mechanikę Savage Worlds, ukaże się latem b.r.

Historia świata Space 1889 zaczyna się w roku 1870 roku kiedy to T. Edison i J. Armstrong wyruszają na Marsa za pomocą statku unoszącego się na falach eteru. Kolejni kolonizatorzy docierają do Wenus i  w inne zakątki wszechświata.
Mapa Marsa z nowej edycji przygotowywanej przez P.E.G.

 Źródło: DriveThru RPG
Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget