Role Playing Game Tibet: Monastic Edition

Takich gier jest zapewne sporo. Gier, które zwracają uwagę na ważkie kwestie pod płaszczykiem zabawy. Ja dowiedziałem się o Tibet RPG, dopiero za sprawą darmowej wersji gry którą można znaleźć na Drive Thru.
Podręcznik jest bogato ilustrowany zdjęciami z tamtych czasów i ilustracjami. Na pierwszy rzut oka wydaje się nie być specjalnie odkrywcza: współczynniki, umiejętności, archetypy itp.
Jednak to pierwszy i jedyny (jak głosi reklama) system RPG o  historii, religii i mitologii Tybetu. Darmowy PDF to pełna gra wraz z przygodami, pozwalająca na grę mnichami. By zagrać innymi profesjami np. czarownikiem, lub wojownikiem należy kupić pełną wersję gry. Prawda, że ciekawy zabieg?
Sam gra traktuje o inwazji komunistycznych sił Chin w 1950 roku właśnie do Tybetu. W 1959 roku Tybet pogrąża się w Chaosie, nasila się nietolerancja, antykomunistyczny bunt ogarnia cały kraj. Wiele osób obawia się o los swoich duchowych przywódców. Do tego dochodzi jeszcze magia, czarownicy, wrogie duchy i przeklęte przedmioty rytualne.
Muszę przyznać, że przyglądam się sporej ilości darmowych gier, quickstartów, preview'ów itp.
Przyglądam.
Tibet RPG zamierzam przeczytać w całości i ew. wydrukować. Przykuła moją uwagę choćby ze względu na jej tematykę.
Podręcznik darmowy w wersji PDF liczy sobie 169 stron, zaś pełna wersja papierowa  224 i kosztuje 29, 95$

Źródło: Drive Thru

Prześlij komentarz

Aloha,

Sama mechanika nie jest specjalnie odkrywcza, ale imho warto kupić, bo sam Tybet i jego kultura jest o wiele ciekawszy niż 99% światów fantasy. Dodatkowo można wejść w poważniejsze tematy, jeśli ktoś jest zainteresowany.

ja-prozac

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget