Poza Czasem - podziękowania!

Właśnie otrzymałem przesyłkę od Marcina 'Ellentira' Kuczyńskiego, współautora Poza Czasem darmowy egzemplarz pierwszej edycji Jego gry.
Poza Czasem to kolejna gra, którą podesłano mi zupełnie za darmo.

Fajna rzecz. Fajna rzecz - prezent gdy się go otrzymuje. Wiadomo, jest to uczucie znacznie lepsze niźli kupno nowej gierki.
Nie dlatego, że za free.
Dlatego, że to prezent - a tych się nigdy nie pozbywam (nawet egzemplarzy recenzenckich),  lubię też dedykacje od Szefa GRAmela itd. Pewnie mógłbym wymieniać w nieskończoność.
Przecież każdy lubi souveniry.

Gra sprzed sześciu lat, która okładką przypomniała mi  Kryształy Czasu (sam nie wiem czemu - może chodzi o układ). Gra przypomina mi też moje początki z grami fabularnymi, kiedy wertowałem czarną serię (Mitologie Świata), a właśnie "Mitologia celtycka" stanowiła spore źródło inspiracji. I wreszcie nazwa kontynentu Tir na Danu, przypomina mi gierkę Tir na Nog z czasów ZX Spectrum.

Ciekawie będzie sobie przeczytać wizję świata Celtów w RPG oczami Polaka.
Jeszcze ciekawiej będzie zaobserwować jak zmieni się gra, bowiem Marcin szykuje drugą edycję tej gry (o czum cały czas informuje na swoim blogu).

Czy sama gra jest fajna, nie wiem. Przyglądałem się jej kiedyś w sklepie, dawno, dawno temu. Ktoś wysuwał niezbyt pochlebne opinie o niej. Potem w czasach kolekcjonowania wszystkiego co się da, miałem PDF.
Nie czytałem żadnych recenzji i nie mam zamiaru przed tym jak coś o tej grze napiszę.
Skonfrontuję sobie moją opinię z wcześniejszymi, kiedy przeczytam i napiszę o Poza Czasem.

Przeczytałem właśnie pierwsze zdanie rozdziału Walka: "Nieodłącznym elementem wszystkich bodaj gier fabularnych jest walka".
Będzie więc bez taryfy ulgowej na 100%. Pomimo że to świetny prezent, za który
DZIĘKUJĘ ELLENTIR!!!
Prześlij komentarz

Fajnie - nie mogę się doczekać twojej recenzji - ciekawi mnie do jakich wniosków dojdziesz po lekturze. Ja swój podręcznik czytałem już dawno ale pomilczę jeszcze trochę...

Myślę że w przyszłym tygodniu uda mi się coś skrobnąć.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget