Piątkowa piątka# 2

W tym tygodniu wrażenie wywarła na mnie gra Tibet RPG, na tyle że pościągałem z Drive Thru wszystko co było możliwe z tej firmy. A są tam trzy płyty z kilkoma kawałkami na każdej, darmowy PDF: In Dark Alleys: Little Boy Lost. Wszystko w tym miejscu na Drive Thru, lub na oficjalnej stronie Vajra Enterprises.

Polygamia na swojej stronie zamieściła artykuł Waldka Kamińskiego (Lead Concept Artist)pt. Techland o procesie projektowania postaci i lokacji,
Świetna rzecz, aby zorientować się jak robi się gry, na przykładzie Call of Juarez: Bound in Blood

Mimpish Squinnies to kilkanaście ilustracji przedstawiających rośliny. Nietypowe rośliny, które mogą zainspirować kogoś do zamieszczenia ich w swoim bestiariuszu.
Religia w grach, czyli Doom Szatana to tekst, który znalazł się na stronie PC Lab. Autor poruszył dosyć ciekawą kwestię i same gry, jednak brak w nim zdecydowanego i jasno określonego stanowiska.


Strefa Śmierci  to strona o której już pewnie Czytelnicy słyszeli, jednak warto o niej wspomnieć. To strona o grze Tomasza Kołodziejczaka i Jacka Brzezińskiego, której publikacja zaczęła się wraz z 13 numerem Magii i Miecza. Tutaj możecie znaleźć stronę z 2003 roku, są tam czcionki, karty itp.

Prześlij komentarz

O, kogoś jeszcze zainteresowały te gry :) Też ściągnąłem Tibet RPG, ale zostawiłem sobie na później. Na pierwszy rzut zająłem się Fates Worse Than Death. Jak na mój gust jeszcze niedopracowane i takie trochę staroświeckie (GURPS mi się przypominał jak to czytałem, nie wiem czemu), ale spodobało mi się podejście do społeczeństwa przyszłości. To bodaj pierwszy system, w którym założono że człowiek przyszłości nie będzie samotną wyspą, tylko przede wszystkim częścią czegoś - klanu, rodziny, grupy imigrantów. Ciekawe podejście, oby więcej takich systemów.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget