Last Res0rt, Technogrammaton, NANOPUNK

1KM1KT jeden z największych zbiorów angielskojęzycznych, darmowych gier w sieci. Ostatnio opublikował większą niż dotychczas aktualizację w związku z konkursem CYBERPUNK REVIVAL PROJECT. Pojawiły się trzy gry: Last Res0rt, Technogrammaton, NANOPUNK.

Last Res0rt to PDF zawierający na 33 stronach grę Rachel Kaslensky. Last Res0rt bazuje na serii komiksów o tej samej nazwie, osadzona jest w cyberpunkowych realiach. Podobnie jak w komiksie w grze występują  antropomorficzni bohaterowie i nadprzyrodzone cechami osadzone w cyberpunkowym świecie 41 wieku.

Technogrammaton to gra z ciekawym pomysłem na alternatywną historię w której dominuje islam.  Agencja Kaabayeen stara się powstrzymać rozpad muzułmańskiego świata, zlikwidować terrorystów i zdrajców. Jednak pojawia się nowe zagrożenie - hebrajskie znaki mają olbrzymią moc. Pojawiają się herezje i poszukiwania "jedynego prawdziwego Boga". Świat roku 2010 nieco wyprzedza ten w którym obecnie żyjemy, bowiem zdominowany jest od czasów starego imperium islamskiego. Mechanika oparta jest o FATE. 
Moim zdaniem ten 17 - stronicowy pomysł najlepszy z całej trójki i wart  jest rozwinięcia.

Nanopunk to gra autorstwa Darth Math 42 (aka Kris Green), również oparta o FATE 3.0. 33 stronicowa gra jest mieszanką Illuminati i Paranoi osadzonej w świecie pełnym nanorobotów. W świecie gry obok nanotechnologii istotną rolę odgrywają również zmiany klimatyczne, które przekształcają obraz Ziemi jaką znamy dzisiaj. Autor posiłkuje się tu zestawem map do książki "An End to Global Warming" ukazującą wygląd naszej planety w sytuacji, gdyby morza i oceany podniosły się o 1, 3, 10, 30 lub 100 metrów. Sporo miejsca poświęcono generowaniu korporacji, a tym samym za mało miejsca poświęcono sekretom świata i nanotechnologii, lokacji, czy przykładowych postaci.Tagi:

Prześlij komentarz

Borejko, linki do 1kMalp nie dzialaja. Kliknij i zapoznaj sie z info, jak ich linkowac.

Dzięki Seji za cynk. Poprawiłem tak aby Czytelnik trafiał do podstrony z daną grą.

Hello! (Sorry this is in English, I do not want to garble this in translation...)

I am thrilled to see your post! I wondered about the way you translated my name, so I looked it up... but there seems to be some confusion. American names do not change genders the way Polish ones do, apparently. Despite my last name, I am female / a girl!

A minor detail, yes, but if you would please fix it in your post, that would be great!

Thanks again for reading and posting about the game!

No i masz wojująco genderystkie. ;D

@Rachel: Sorry. My mistake.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget