Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2010 ruszył o północy!

Zobaczcie sami i sprawdźcie co przygotowali dla Was wydawcy, autorzy i fani gier fabularnych.

Pełne spektrum: od całych gier poprzez ich fragmenty, quickstart'y (czyli swoistego rodzaju podstawowe zasady) scenariusze, poradniki skończywszy na ołówkach, kartach i papierowych elementach terenu do wydrukowania i sklejenia.

Wydawnictwo Gramel 
Wydawca między innymi wielokrotnie nagradzanej gry Savage Worlds.

Wydawnictwo w tym dniu uraczy nas w pełni grywalnym podręcznikiem gry Evernight: Zmierzch bohaterów, czyli do preludium do całego Evernight'a (podręcznik gracza do EN, w wersji przed inwazją). Ten podręcznik gracza będzie także dostępny również drukiem, jednak dopiero w lipcu i na konwentach.

Kuźnia Gier
Wydawca gier planszowych, karcianych, fabularnych etc.

Z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych wydawnictwo Kuźnia Gier zdecydowało się udostępnić fanom komplet podstawowych zasad do fabularnej gry akcji Wolsung: Magia Wieku Pary.

Jazdę próbną Wolsunga będzie można pobrać z oficjalnej strony systemu Znajdziecie w niej wszystko, co potrzebne, by stworzyć Niezwykłą Damę lub Dżentelmena i rozegrać emocjonujące przygody w pełnych wyzwań czasach Magicznej Rewolucji Przemysłowej. Broszura zawiera mechanikę testów i konfrontacji, zasady tworzenia i rozwoju postaci, przykładowe gadżety i atuty, reguły dotyczące osiągnięć oraz podstawowe zasady magii.

Darmowe zasady będziecie mogli od razu wypróbować w praktyce, w przygodzie "Pożegnanie z Winlandią" pochodzącej z wydanej w grudniu zeszłego roku kampanii "Operacja Wotan" - można ją już teraz pobrać ze strony systemu.

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy Wolsung przypadnie ci do gustu, możesz łatwo sprawdzić - nie wydając ani złotówki!

Poza Czasem 
Gra polskich autorów osadzona w celtyckich realiach

Postanowiliśmy udostępnić Wam za darmo pełną wersję podręcznika do pierwszej edycji Poza Czasem. Mamy nadzieję, że uda Wam zebrać drużynę i przeżyć niezapomniane przygody w Tir Na Danu, albo przynajmniej, że Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, będą mieli okazję zapoznać się z podręcznikiem.

Klanarchia
Jedna z najlepiej wygranych gier polskiego autora.

Technoklanyckie manewry bojowe.

Technoklanyci wynieśli doświadczenia bojowe ze starć z kultystami maszyn. Dzisiaj szturmowcy Technoklanów dysponują zestawem technik, które skutecznie pozwalają walczyć w formacji szturmowej, posiadają manewry wymarzone dla strzelców wyborowych i szabrowników starożytnych ruin. Z technoklanyckimi manewrami bojowymi wreszcie gracz Klanarchii może poszaleć swoim bohaterem uzbrojonym w dwie ciężkie piły łańcuchowe i wykonywać triki parkour w czasie starcia!


The Shadow of Yesterday
Wielokrotnie nagradzana gra Clintona R. Nixona po polsku.

Na stronie pojawi się preview The Shadow of Yesterday. Na 16 stronach wyjaśnione zostaną podstawy gry, konwencję, świat, mechanikę i sposób, w jaki będzie wydawany podręcznik.

Wydawnictwo Cyfrografia
Zapowiadana na sierpień b.r. nowa postapokaliptyczna gra w konwencji SF.

Na oficjalnej stronie gry ROBOTICA RPG pojawi się PDF z opisem grupy społecznej Alternacja. W opisie tej grupy są odpowiedzi na ciekawe pytania typu skąd się bierze płeć robota, jakie są potrzeby samoświadomych maszyn, słowa o prawach robotów itp.

Wydawnictwo Portal 
Wydawca gier planszowych i fabularnych między innymi: Neuroshima, Stronghold, Monastyr, deProfundis etc.

Portal zaoferował obfitujący w treści PDF do gry Cold City. 22 strony materiałów: 2 poradniki prowadzenia autorstwa Ignacego Trzewika: Jak prowadziłem Cold City, dwuczęściowy Gra o braku zaufania i 3 scenariusze Pawła 'Chimery' Cebuli: Wieża, Brama, Potwory.

Dzikie Światy 
Strona poświęcona grom fabularnym, w szczególności Savage Worlds.

Na Dzikich Światach znajdziemy wersję alfa podręcznika 3k10, gry której autorem jest Andrzej 'Enc' Stój. Napisał on już miedzy innymi: grę „Droga do Chwały” czy setting do gry Savage Worlds o nazwie Nemezis, który zwyciężył Megakonkurs.


Trójca RPG 
Jedna z pierwszych gier wydanych technologią print on demand w niewielkim nakładzie.

Na stronie Trójcy pojawią się materiały promocyjne (zakładki, ołówki, karty postaci itp.) dla pierwszych 5 osób, które napiszą maila o określonej treści po ukazaniu się specjalnego newsa (trzeba więc czatować na stronie Trójcy. News ukaże się między 18, a 21 godziną). Oprócz tego opublikowana zostanie cała mechanika do poprawionej edycji - więc każdy będzie mógł ją pobrać.

Serwis Wieża
Serwis, w którego skład wchodzi Baza gier, Planeta i chyba najbardziej popularne Bagno - konsolidujące wieści ze świata fantastyki gier i seriali.

U nas cały rok jest Dzień Darmowych Gier Fabularnych! Wieża zbiera wszelkie systemy autorskie, które mają darmowe podręczniki na sieci (w tym np. gry z Nibykonkursu). Z tej okazji wyszczególniono tam całą sporo gier, wśród których znajdą się duże heartbreakery, mniejsze gierki z Nibykonkursu, klasyczne RPG jak i eksperymenty z indie, fantasy, SF, steampunk…Blogi:
Zwój ze Skelos
Na blogu Zwój ze Skelos pojawi się darmowa przygoda do Savage Worlds, w realiach autorskiego mini-settingu Operacja: Gotterdammerung, jednak bez trudu można ją rozegrać lub dostosować do każdej kampanii, rozgrywającej się w naszym świecie.

Black Grom Studio
Zestaw papierowych elementów terenu. Skrzynie i kontenery, hangar, elementy pasa lotniska. Przygotowane z myślą o grze Mechwarrior, lecz da się używać także z 15mm figurkami.

Gry fabularne
Lista wielu darmowych angielskojęzycznych gier fabularnych do pobrania z sieci.

Blog Nimsarna
Krótki przewodnik po atrakcjach małego miasteczka położonej u wybrzeży Buldrog wyspy. Znajdziecie tu nie tylko opis najciekawszych miejsc, ale także tajemnice, które się za nimi kryją a mogą one posłużyć za kanwę nie jednej przygody.Powyższa lista to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż darmowych materiałów poświęconych grom fabularnym jest w internecie dosyć dużo, a takie wydarzenie jak Dzień Darmowych Gier Fabularnych pozwala liczyć na to, że inni miłośnicy gier fabularnych i autorzy zmobilizują się i poinformują w związku z tą inicjatywą o swoich pracach.

Zdecydowanie warto więc odwiedzić stronę na Facebooku

Można też zajrzeć na stronę samego wydarzenia jakim jest niewątpliwie Dzień Darmowych Gier Fabularnych.

Jeśli dysponujesz jakimiś materiałami do gier fabularnych i jesteś ich autorem, wejdź na którąś z powyższych stron i podziel się swoją pracą z innymi.

Nieistotne czy jest to pełna gra, jej fragment, bohater, scenariusz lub cokolwiek innego.

Jeśli nie, to choć zobacz co zaoferowali Tobie inni za darmo.

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget