Designer Timothy Leary i jego Mind Mirror

Co łączy ikonę amerykańskiej kontrkultury lat 60 z grami video?

Timothy Lear był inicjatorem ruchu hippisowskiego, psychologiem, pisarzem, profesorem Harvardu, zwolennikiem i orędownikiem środków psychodelicznych. Napisał między innymi książkę pt. Polityka ekstazy, zachęcającą do zerwania z uwarunkowanymi społecznymi ideami. W innym manifeście był zwolennikiem klonowania planet.
Po swojej śmierci w 1996 roku jego głowę zamrożono do czasów, kiedy technologia pozwoli zreplikować jego umysł, zaś jego skremowane ciało w 1997 poleciało w kosmos.
Jesli dobrze pamiętam zażywał ilości LSD kilkunastokrotnie przewyższające  powszechne dzisiaj kwasy, a psylocybina (którą zażyło sporo ludzi ówcześnie np. Lem, Burroughs) była jednym z jego największych przeżyć w życiu.

Cokolwiek nie napisałbym o Timothym Learym byłoby za mało. Informacji na jego temat jest multum, sporo też plotek, ja jednak nie zamierzam ich tutaj powielać.
Jeśli nie słyszałeś nigdy o jednej z najbarwniejszych postaci tamtego wieku, wypadałoby dowiedzieć się czegoś więcej. Można zacząć od jego oficjalnej strony lub tej. Polskojęzyczny internet jest również pełen informacji na jego temat np. sporo zawarto stronie Magivanga.

Wnikliwi Czytelnicy zapewne znają lub znajdą informacje na temat tego pana, ja odpowiem jednak na pytanie z pierwszego akapitu.

Otóż w 1985 roku Timothy Lear zaprojektował dla Electronic Arts grę pod tytułem Mind Mirror.
Tutaj znajduje się strona poświęcona tej grze.Byłem naprawdę dzisiaj zaskoczony  gdy dowiedziałem się że Timothy Leary spreparował tą grę.
Gra jest darmowa i do pobrania z abadonware, uruchomić ją można pod DOS Boxem.
Recenzje tej gry określają ją jako unikatową, niespotykaną etc.  
Ponoć to gra koncentrująca się na rzeczywistych doświadczeniach z życia i rzeczywistych cechach. Zabieram się za ponowną instalację DOS Boxa.
Więcej informacji o samej grze najdziecie tutaj (download też tam jest).

Prześlij komentarz

Leary był ładnie pojechany. Mam gdzies replikę obrazu H.R. Gigera na której malarz umieścił w tle twarz Timothy'ego Leary obok twarzy H.P. Lovecrafta.

"Był ładnie pojechany" to tak pieszczotliwie. To był kubuś pierwszej klasy.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget