19 czerwiec 2010: Dzień darmowych gier fabularnych

Za dwa dni odbędzie się czwarta edycja Free RPG Day. Jest to inicjatywa North American Roleplaying Industry, inspirowana Free Comic Book Day. Free RPG Day ma na celu promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z branżą gier fabularnych poprzez udostępnienie darmowych materiałów (np. w postaci elektronicznej PDF lub drukowanej). Dotychczas Polskę reprezentowała jedna firma: Q-Workshop.
 
Zalet takiej wspólnej akcji wymieniać nie trzeba, kilkuletnie doświadczenie na rynku zachodnim pokazało, iż akcja propaguje same wydawnictwa jak i poszczególne gry bądź produkty z nimi powiązane.

Tegoroczny Dzień darmowych gier fabularnych w Polsce odbiega nieco charakterem od założeń Free RPG Day. Ma na celu rozpropagowanie tej inicjatywy wśród polskiej społeczności skupionej wokół gier fabularnych.
Możliwe, że dzięki temu w przyszłym roku uda się zorganizować akcję opartą na zachodnich zasadach Free RPG Day.


Właśnie utworzyłem stronę Dzień darmowych gier fabularnych na Facebooku (nie bez trudu...), a wcześniej wydarzenie.
Jak to już jest na Facebooku, można tam się lubić, polecać, udostępniać i pewnie wymienić na coś w Farmville.
Zamieszczać znaczki itp. Włącznie z odwołaniem imprezy (heh).
Dzień Darmowych gier fabularnych 2010

Wypromuj również swoją stronę
Pewnej ilości z tych osób, które potwierdziły swoje uczestnictwo wysłałem tam trochę spamu przypominającego o tej imprezie. Przepraszam.
W szczególności chciałbym poprosić osoby, które zadeklarowały swój udział w tym wydarzeniu o nadesłanie mi (via mail lub Facebook)  informacji o produkcie, oraz miejscu jego rozpowszechniania (np. witryny internetowej, z której materiały  można pobrać). Prosiłbym żeby była to naprawdę krótka informacja np. kilka zdań i nadesłana w miarę szybko.
Jutro chciałbym rozesłać informacje prasowe, a przede wszystkim wydrukować ulotki promujące Dzień darmowych gier fabularnych, które będę mógł rozrzucić u mnie w mieście.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget