WotC zamyka Masterplan, czyli wieści z przybrzeża

Wczoraj na blogu projektantów narzędzia Masterplan pojawiła się oficjalna informacja ucinająca wszelkie spekulacje, które dotychczas pojawiały się w sieci na temat ich konfliktu z WotC.
Osoby odpowiedzialne za Masterplan otrzymały od prawnika WotC e-mail z cease & desist (nakazem zaprzestania działalności).
Przypomnę, że podobne pismo ponad tydzień temu GW wysłało do firmy Curse Inc. właściciela Warhammer Alliance, o czym wspominałem w tym miejscu.
W tym przypadku jednak skarga dotyczyła zupełnie czegoś innego, a mianowicie integracji Masterplan'a z WotC Compendium (patrz poniżej).
W odpowiedzi na ten e-mail usunięto z działu download Masterplan - wróci on najwcześniej w wersji 9.0, gdzie zostanie usunięta integracja z D&D Compendium.

Szczerze mówiąc, niezwykle cieszy mnie postępowanie WotC odstręczające swoich fanów od ich sztandarowego produktu. Liczę, że dzięki takiemu postępowaniu zainteresowanie najstarszą grą role playing spadnie tym samym przechylając szale na korzyść mniejszych wydawnictw, choć pewnie jest to marzenie ściętej głowy.
Cała sprawa jest jeszcze o tyle zabawna, że fani aktywnie wspierali i rozwijali Masterplan tym samym podnosząc jakość usługi w przeciwieństwie do takich programów jak HeroLabs czy iPlay4e.
No cóż, nie od dziś wiemy że ważniejsze od hobby są statystyki sprzedaży, ale w zderzeniu z tym, że małe wydawnictwa zyskują na znaczeniu i popularności nastraja mnie to niezwykle optymistycznie.

Z całym tekstem można zapoznać się tutaj. Wiecej informacji znaleźc można również na The Chaos Grenade na blogu Geek Kena i zapewne w wielu innych miejscach sieci. Ten ostatni opisywał w tamtym roku jak pomocnym narzędziem jest Masterplan (z jego wpisu zaczerpnąłem również zrzuty ekranu).
Masterplan to narzędzie do planowania kampanii i przygód w D&D 4 ed. za pomocą techniki przeciągnij i upuść (drag and drop). Zawiera edytor pułapek, generator skarbów, narzędzia wspomagające prowadzenie walk czy tworzenie map za pomocą delve. By uruchomić Masterplan konieczny jest NET 3.5.
D & D Compendium to oparte na przeglądarce narzędzie, pozwalające na wyszukiwanie każdego elementu zasad D&D 4 ed. . Osoby z wykupionym abonamentem Insider mogą przeczytać pełny tekst zasad, pozostali tylko jego skróconą wersję.

Źródło: Masterplan blog
Ilustracje Geek Ken

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget