Twitter: mikroproza, mikrosesje

Kilka dni temu ukazała się antologia mikro - prozy, którą opublikowano za pośrednictwem platformy mikroblogowej Twitter.
Wpisy znaleźć można pod tagami  #sixwords, #6wordstory, #haiku lub #twitfic, zaś samą książkę pobrać za darmo z serwisu Smashwords z tego miejsca.
O #VSS Anthology informowało już kilka miejsc w sieci, ja w sumie wieść powielam z innego względu.
Przed chwilą właśnie z czytnika RSS wyłowiłem wpis z strony Sarah Darkmagic pt. Fun with Twitter.
Dwóch użytkowników: Tracy i Chris Sims za pomocą Twittera stworzyło krótką interaktywną fikcję, która mogłaby rozrosnąć się do dużej samotnej przygody.
Można się z nią zapoznać w tym miejscu, lub bezpośrednio na Twitterach obu użytkowników."Internet, zdolny do pamiętania wszystkiego, to idiota"
Umberto Eco

Z pół roku (+/- k2 miesiące) podśmiewałem się z Twittera, że można na nim prowadzić sesje. 
Dziś mamy i książkę i sesje.
Nie wiem czy śmiać się czy szlochać.

Inna rzecz to wykorzystanie e-maila do komunikacji poza czasem gry, czyli przed sesją lub po niej, co sam niejednokrotnie praktykowałem. A losowanie postaci via internet jest już naprawdę sporym ułatwieniem.
Ciekawie mogłoby sprawdzić się też wykorzystanie takiej formy komunikacji (e-maila, Twittera np. za pośrednictwem telefonu, laptopa) na sesjach SF/cyberpunkowych w sytuacjach np. gdy drużyna rozdziela się i jeden z graczy znajduje się w innym miejscu.
Sam kilkukrotnie w podobnych sytuacjach spisywałem informacje w zwykłym notatniku na ekranie i prosiłem odseparowanego postać gracza (od drużyny) o to by przeczytał sobie to co napisałem. Nierzadko miałem już przygotowane takie opisy o ile interakcja przebiegała w kierunku, w który myślałem że podąży przygoda. Dzięki takiemu zabiegowi drużyna była zajęta swoją rozgrywką, zaś gracz zajęty swoją częścią.

PS. Stronę Sarah Darkmagic warto jeszcze odwiedzić z innego względu. Zawarty jest na niej naprawdę bogaty dział download: mapy, delves, przygody, etc..

Źródło: Password incorect

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget