Steampunkowa Warszawa

Serwisy powiązane z fantastyką i grami powtarzają jeden po drugim wieść o nadchodzącej grze miejskiej Fiolet na podstawie powieści autorstwa Magdaleny Kozak), która odbędzie się 15 maja.
Mało kto jednak zainteresował się znacznie ciekawszym wydarzeniem, którym wydaje mi się być Projekt Serial XIX>XXI Powrót do przyszłości.
Serial XIX>XXI to cykl akcji teatralnych i zdarzeń miejskich nad którymi pracują miedzy innymi: Bartek Konopka (autor nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku"), Xawery Żuławski (reżyser m.in. "Wojny polsko-ruskiej"), Paweł Passini, Łukasz Chotkowski, Jan Klata i Michał Zadara, Wojciech Faruga.
8 maja warszawiacy uczestniczyli w pierwszej części serialu pt. Kinematograf, opowiadającej o Kazimierzu Prószyńskim, konstruktorze pionierskich aparatów kinematograficznych. Zaprezentowano tam między innymi jego konstrukcje : "oko", aeroskop i pleograf.
22 maja odbędzie się kolejny event pt. Fotografia/ Współczesne piękno.
Sobotnia akcja była pierwszym odcinkiem Serialu XIX -> XXI. Powrót do przyszłości. To cykl zdarzeń teatralnych w przestrzeni miejskiej, gdzie osią akcji są wybrane wynalazki oraz odkrycia, które stworzyły naszą nowoczesność. Każdy odcinek składa się z dwóch spójnie połączonych części: fabularnej, skupionej wokół refleksji filozoficznej nad konkretnym wynalazkiem z tamtego czasu, oraz doświadczalnej i interaktywnej pomagającej w zrozumieniu danego problemu. Kolejne odcinki będą poświęcone m.in.: fotografii i idei piękna; wynalazkom umożliwiającym masową komunikację; poszukiwaniu metalu lżejszego niż powietrze, a nawet psychoanalizie. Powstaną we współpracy z uznanymi polskimi reżyseriami młodego pokolenia: Wojciechem Farugą, Xawerym Żuławskim, Pawłem Passinim, Michałem Zadarą, Łukaszem Chotkowskim i Janem Klatą.
Wszystkie osiem odcinków serialu ma bezpośredni związek z fabularną grą forumową. Jej akcja rozgrywa się w alternatywnej steampunkowej Warszawie z końca XIX wieku, zaś fabuła opowiada losy dwudziestu postaci, imigrantów przybywających do stolicy szukających wrażeń, atrakcji lub chleba. Zalogowałem się i sprawdzam jak wszystko wygląda.
To już kolejne wydarzenie powiązane z grami fabularnymi organizowane przez Centrum Nauki "Kopernik". O poprzednim - Niebo nad Warszawą w którym wzięło ponad tysiąc osób informowałem w tym miejscu. Centrum Nauki "Kopernik" zostanie otwarte już na początku września tego roku.

Źródło i ilustracje: Serial XIX-XXI

Prześlij komentarz

Ale i tak Lublin będzie bardziej steampunkowy w ten weekend, bo odbywają się "Lost Days" w nim - strona na Facebooku projektu: http://www.facebook.com/group.php?gid=107186482643113&ref=ts ;]

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget